AÜ'nün yeni rektörü belli oldu

AÜ'nün yeni rektörü belli oldu.17422
  • Giriş : 04.08.2008 / 18:49:00

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ankara Üniversitesi'e rektör atamasını yaptı. Cumhurbaşkanı Gül bu üniversite için gösterilen üç adaydan 3. ismi atadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Üniversitedeki rektörlük seçimlerinde 329 oy alarak Prof. Dr. Cemal Taluğ ve Prof. Dr. Tümer Çorapçıoğlu'dan sonra 3. sırada yer alan Prof. Dr. Erkan İbiş'in Cumhurbaşkanı Gül tarafından Ankara Üniversitesi rektörlüğüne atandığı öğrenildi.

21 üniversitenin görev süresi 6 Ağustos'ta dolarken Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, YÖK tarafından kendisine sunulan adaylardan Ankara Üniversitesi rektörlüğüne Prof. Dr. Erkan İbiş'i atadı. YÖK'teki oylamada Prof. Dr. Cemal Taluğ ve Prof. Dr. Tümer Çorapçıoğlu'dan sonra 3. sırada yer alan Prof. Dr. İbiş Ankara Üniversitesi'ndeki seçimlerinde 329 oy almıştı. Rektörlük seçimlerinde Prof. Dr. İbiş'in rektör olarak atanması beklenmiyordu. Ankara Üniversitesi'nde yapılan rektörlük seçimlerinde ise oy dağılımı şöyle olmuştu: "Cemal Taluğ 372, Tümer Çorapçıoğlu 336, Erkan İbiş 329, Necati Örmeci 266, Taner Demirer 171, Nezih Erverdi 74"

BUGÜN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*