Aurelio neden Mehmet seçmiş?

Aurelio neden Mehmet seçmiş?.12131
  • Giriş : 27.10.2008 / 18:52:00
  • Güncelleme : 27.10.2008 / 18:55:52

Real Betis'te forma giyen Mehmet Aurelio, İspanyol radyosunda Mehmet adını ve Türk nüfus cüzdanını anlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Real Betis'te forma giyen Mehmet Aurelio, kulübün resmi radyosuna yaptığı açıklamalarda, "Bir gün Türkiye Milli Takımı formasını giyeceğimi samimi olarak hiç düşünmemiştim, ama şimdi çok memnunum" dedi.

Betis radyosunun Sevilla kentindeki bir restoranda öğle yemeği yiyerek gerçekleştirdiği röportajda Aurelio, Brezilya'da çok fazla futbolcu olduğunu ve nedenini bilmese de Brezilya milli takımına çağrılmadığını söyledi.

SÖYLENMESİ RAHAT BİR İSİM

Türkiye'de İstiklal Marşı'nı hemen öğrendiğini ve tüm milli maçlarda söylediğini kaydeden Aurelio, "Türkiye ve İstanbul'u çok seviyorum" şeklinde konuştu. Yaklaşık 3 yıl önce Mehmet ismini aldığını anlatan yıldız futbolcu, "Bu ismi ben almak istedim. Türkiye'de çok yaygın ve söylenmesi rahat bir isim. Ailem beni Marco diye çağırıyor, ama Mehmet ismini de seviyorum" dedi.

KATOLİK OLARAK SORUN YAŞADI MI?

Katolik olduğunu ifade eden Aurelio, "Türkiye'de Katolik olarak sorun yaşadın mı?" sorusuna "Her şey normaldi. Hangi dinden olursan ol halk çok iyi yakınlık gösteriyor, iyi muamele ediyor" cevabını verdi.

ARAGONES DEVAM EDECEK

Brezilya asıllı Türk futbolcu ayrıca, "Fenerbahçe'nin seni geri istediği doğru mu?" şeklindeki bir soruyu da "Bilmiyorum, samimi olarak bilmiyorum" diye yanıtladı. Aurelio, Fenerbahçe'nin İspanyol teknik direktörü Luis Aragones ile ilgili ise "Bence devam edecek. Fenerbahçe'de çok kaliteli takım arkadaşlarım var. Son maçlarını 5-2 kazandılar. Aragones için kolay değil, ama iyiye doğru gidecek" değerlendirmesini yaptı. Fenerbahçe'nin çok büyük bir kulüp olduğunu ve Türkiye ortamı ile Real Betis'teki ortamın farklı olduğunu vurgulayan Aurelio, "Fenerbahçe'de derbi maçlarda yenildikten sonra futbolcular sokağa çıkmaya çekiniyor. Çıkılıyor tabii, ama taraftarların büyük bir baskısı var. Burada böyle bir sorun yok" yorumunda bulundu.

TÜRK BASINI BASKICI

Türk basınının İspanyol basınına göre futbolculara çok daha baskı yaptığını ve futbolcu-gazeteci ilişkisinin farklı olduğunu kaydeden Betisli futbolcu, "Büyük baskı var. Türkiye'de basın biraz daha güçlü. Burası gibi değil. Üzerine çok geliyorlar. Bazen evine kadar bile geldikleri oluyor. Futbolcunun rahat olmaya da ihtiyacı var" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*