Aurelio'nun menajeri çileden çıktı

Aurelio'nun menajeri çileden çıktı.14450
  • Giriş : 09.04.2009 / 21:18:00

Uyuşmazlık Çözüm Kurulu'nun Mehmet Aurelio davasında Fenerbahçe'yi haklı bulması ve Milli futbolcunun menajerini çileden çıkardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Uyuşmazlık Çözüm Kurulu'nun Mehmet Aurelio davasında Fenerbahçe'yi haklı bulması ve Milli futbolcuyu 5.250.000 Dolar tazminat ödemeye mahkum etmesine çok sert tepki geldi !..

Aurelio'nun menajeri Bayram Tutumlu, Fenerbahçe'ye 1 kuruş bile ödemeye yapmayacaklarını ve gayet rahat olduklarını söyledi.

Tutumlu, İspanyol gazetecilere açıklamasında, UÇK'nın kararının arkasında "Fenerbahçe'nin parmağı" olduğunu savundu. Fenerbahçe'nin Futbol Federasyonu içinde "etkisi olan, güçlü bir kulüp" olduğunu ve sarı lacivertli kulübün etkisi altında kalan UÇK'nın böyle bir karar aldığını iddia eden Tutumlu, hemen itiraz etme kararı aldıklarını söyledi.

TFF'nin kararının önemli olmadığını ve CAS'a yapacakları başvuruda gülen tarafın kendileri olacağını ifade eden Tutumlu "Fenerbahçe, Avrupa'da bu davayı kazanamayacağını ve sadece Türkiye'de istediği kararı aldıracağını bildiği için TFF'ye başvurdu. Uyuşmazlık Mahkemesi de Fenerbahçe'nin beklediği şekilde karar aldı. Ancak Fenerbahçe bizden bir kuruş alamaz. CAS'a başvuracağız ve kazanan biz olacağız." dedi.

Tutumlu, Uyuşmazlık Mahkemesi'nin belirlediği 5.250.000 Dolar'lık tazminat miktarı içinse "Hayal mahsülü" tanımlamasını yaptı.

Tutumlu'nun, gerek Aurelio gerekse kendisinin herhangi bir endişe duymayıp, rahat olduklarını İspanyollara söylediği de öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*