Aurello ile Ricardinho yumruklaştı

  • Giriş : 27.04.2007 / 00:00:00

Mehmet Aurelio ve Ricardinho, soyunma odalarında birbirlerine girdi, yumruklar konuştu, olaya Çevik Kuvvet müdahale etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Dostça başlayan derbi yumruklaşmayla sonuçlandı. Maçın uzatma dakikalarında saha içinde oldukça gergin anlar yaşayan Mehmet Aurelio ve Ricardinho, soyunma odalarında birbirlerine girdi, yumruklar konuştu, olaya Çevik Kuvvet müdahale etti.

Maç sonrası soyunma odasından çıkan Mehmet Aurelio, az ilerde Ricardinho ve karısını gördü. Mehmet Aurelio, vatandaşı Ricardinho'nun yanına koşarak tartışmaya başladı. İkili arasındaki tartışma bir anda kavgaya dönüştü ve yumruklaşmalar yaşandı. Olaya önce çevredekiler ardından da Çevik Kuvvet müdahale etti.

- RICARDINHO ŞİKAYETÇİ Mİ OLUYOR? -

Ricadinho, Mehmet Aurelio'ya dava açacak. Mehmet Aurelio'nun Ricardinho'yu yumrukladığını ve dudağını patlattığını savunan Beşiktaş Yönetim Kurulu üyeleri Ricardinho'nun bu kararı aldığını ve uygulayacaklarını söyledi.

Beşiktaş Kulübü Futbol Şubesi Sorumlusu Celal Kolot, takım menajeri Ali Gültiken ve Siyah - beyazlı yetkililer, olay üzerine Mehmet Aurelio'dan şikayetçi olduklarını söylediler.

Yönetici Celal Kolot, Mehmet Aurelio'nun hiçbir neden yokken Ricardinho'ya saldırdığını belirtirken, Ricardinho'nun, Ali Gültiken ile Beşiktaş yetkililerinin arasında takım otobüsüne bindirildiği ve oldukça bitkin olduğu gözlendi.

Brezilyalı oyuncu daha sonra Ümraniye'de tesislerden çıkarken taraftarların yoğun ilgisine maruz kalmasına rağmen moralinin olddukça bozuk olduğu gözlendi.

Bu arada Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu da olayları yatıştırmak için çaba sarfetti. Mosturoğlu, otobüse dek yöneticilere ve Ricardinho'ya eşlik etti. Öte yandan Fenerbahçeli oyuncu Mehmet Aurelio'nun, Ricardinho'yu maç içinde kendisine küfür etmekle suçladığı ileri sürüldü.

Öte yandan Fenerbahçe'nin Brezilyalı oyuncusu Mehmet Aurelio'nun da Beşiktaş'lı Ricardinho ve yönetecilerin şikayeti üzerine Kadıköy Rıhtım'daki polis karakoluna gelerek ifade verdiği ileri sürüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious