Av sezonu 9 Ağustos'ta başlıyor

Av sezonu 9 Ağustos'ta başlıyor.20424
  • Giriş : 05.08.2008 / 16:48:00

Av meraklılarının yakından takip ettiği 2008-2009 yılı av sezonu 9 Ağustos cumartesi günü başlıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bu serbestlikten faydalanabilecek avcıların avlanma pulu almaları gerekiyor. Avlanma pullarının Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü Derneği'nden temin edilebileceği açıklandı. Muğla ili içerisinde avlanacak av meraklıları bu pullar için 40 YTL, Türkiye genelinde avlanabilmek için 80 YTL ödemeleri gerekiyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Fethiye Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü Derneği Başkanı Ali Yörük, yeni sezonun tüm avcılara hayırlı olmasını diledi. Avcıların avlanma konusunda olduğu kadar orman yangınları konusunda da dikkatli olmalarını isteyen Yörük, "Avcı arkadaşlarımızın mümkün olduğu kadar av sahalarında orman yangınlarına karşı dikkatli olmaklarını istiyoruz. Çünkü orman yoksa avcıda yok demektir. Bu konuda avcı arkadaşlarımızdan biraz daha hassas olmalarını istiyoruz" dedi.

Öte yandan, Doğal Hayatı Koruma ve Milli Parklar Baş Mühendisliği tarafından Fethiye'de Keklik avlanmasının yasaklandığı bildirildi. Bu nedenle av sezonu açılmış olsa bile avcılar, Fethiye sınırları içerisinde keklik avlayamayacaklar. Dernek, bu yasağa tepkili yaklaşırken, Dernek Başkanı Ali Yörük, tepkisini şöyle dile getirdi: "Keklik avı bu yıl için bölgemizde nedense yasaklanmış durumda. 975 üyesi bulunan Fethiye Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü Derneği'nin görüşleri alınmadan tek taraflı olarak keklik avı yasaklanmıştır."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*