Av sezonu açılıyor

Av sezonu açılıyor.5926
  • Giriş : 18.08.2006 / 00:00:00

Osmaniye Av-Spor, Avcılık ve Atıcılık Spor Kulübü Başkanı Faruk Doğar, 19 Ağustos'ta açılacak yeni av sezonu nedeniyle avcılara uyarılarda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Doğar, bir başka avcının önünden kalkan avlara ateş etmenin de doğru olmadığını vurgulayarak, "Başka avcılarla bir anlaşmazlık çıkarsa, yatıştırma çareleri aranır, hatta birlikte avlanma önerilir. İddialaşma yerine avın keyfi beraberce çıkarılır. Bilinçli bir avcı, arkadaşlarından daha fazla ateş etmeye çalışmaz, tam tersine onların eşit sayıda atış yapabilmeleri için fırsat verir. Acemi veya özürlü avcıların kendisinden daha iyi durumlarda avlanmalarını sağlayarak onlara yardımcı olur." diye konuştu.

Av sezonunun açılmasıyla domuzlardan dolayı zeytinlerini bekleyen üreticilerin de rahatlayacağını vurgulayan Doğar, "Av yasağı nedeniyle domuzlar zeytin bahçelerinde rahat bir şekilde hareket ediyor. Bu durumdan bahçe sahipleri oldukça rahatsız oluyordu. Ancak av yasağının kalkması ile beraber domuzlar zeytin bahçelerine zarar veremeyecek." ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious