Avantajlı bir skorun hesplarını yapıyor

  • Giriş : 12.09.2006 / 00:00:00

Kayserispor, Hollanda'dan avantajlı bir skorla dönmenin hesaplarını yapıyor

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

UEFA Kupası birinci tur eleme maçında perşembe günü Hollanda'nın AZ Alkmaar takımı ile karşılaşacak olan Kayserispor, avantajlı bir skor ile dönerek ilk maçta turu garantilemek istiyor.

Kayserispor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, AZ Alkmaar karşılaşmasına çok büyük önem verdiklerini belirterek, rakiplerini her yönüyle incelediklerini ve buna göre tedbir aldıklarını söyledi. İlk maçın Hollanda'da oynanacak olmasını avantaj olarak gördüklerini ifade eden Sağlam, bu avantajı en iyi şekilde değerlendirerek avantajlı bir skorla Türkiye'ye dönmek istediklerini kaydetti.

Karşılaşma öncesi hiçbir endişelerinin olmadığını ifade eden Sağlam, "Rakibimizi küçümsemiyor gücünü biliyoruz. Şuanda Hollanda liginin en iyi takımı konumundalar. Takımlarında 7 milli oyuncu yer alıyor. Tecrübeli bir ekip. Çok gol atıyorlar. Ama, biz de Türkiye'nin iyi takımlarından biriyiz. Bizde de onlara yakın milli oyuncular var. Avrupa Kupalarında şimdiye kadar yenilmedik. İnşallah, bu geleneği sürdürür ve Kayseri'deki maça avantajlı bir sonuçla dönecek sonuçlar alırız" şeklinde konuştu.

Kadroya yeni dahil edilen oyuncularla birlikte daha da güçlendiklerini kaydeden Sağlam, Hollanda'ya galibiyet için gideceklerini ve futbolcuları bu yönde motive etmeye çalıştığına dikkat çekti.

Kayserispor'un AZ Alkmaar ile oynayacağı maçın hazırlıkları için Hollanda'ya gidip gelen sarı kırmızılı ekibin genel menajeri Süleyman Hurma, oyuncularını 21 günde oynayacakları 7 maç için çok yormayacaklarını söyledi. Hurma, "Kayseri'den Hollanda'ya özel uçakla gideceğiz. Oradan da yine özel uçakla Trabzon'a hareket edeceğiz. Burada Rizesspor maçı hazırlıklarını sürdüreceğiz. Süper lige dahil Çaykur Rizespor maçını oynadıktan sonra yine özel uçakla bu kez Türkiye Kupası için Mardin'e hareket edeceğiz. Maç bitiminde yine özel uçakla Kayseri'ye döneceğiz" şeklinde konuştu.

Süleyman Hurma, Hollanda AZ Alkmaar'ın Türk seyircilerine 14 Eylül'deki maç için sadece bin bilet verdiklerini söyledi. Hurma, "Az Alkmaar, seyirci üstünlüğünün bize geçmemesi için çok titiz davranıyor. Hatta, bilet satışı sırasında Hollanda kulübü, Türk ismi olanlara bilet vermiyor. Orada, bin bilet dışında Hollandalı arkadaşlarına bilet aldırıp maça gelecek çok sayıda gurbetçimiz olacağına inanıyoruz. Kulüp olarak bize ayrılan bin biletin 800'ü satıldı. 200'ü ise Kayseri'den gideceklere ayrıldı" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious