Avaşin-Basyan bölgesindeki PKK'lılara bomba yağdı

Avaşin-Basyan bölgesindeki PKK'lılara bomba yağdı.10486
  • Giriş : 11.05.2008 / 09:10:00
  • Güncelleme : 11.05.2008 / 09:14:56

Genelkurmay, PKK terör örgütüne ait hedeflerin dün gece yoğun ateş altına alınarak vurulduğunu açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklama şöyle:

"Irak’ın kuzeyinde Avaşin-Basyan bölgesinde tespit edilen PKK terör örgütüne ait hedefler, 10 Mayıs 2008 günü saat 18:00’den itibaren karada konuşlu ateş destek vasıtalarımız ve Hava Kuvvetlerine mensup uçaklarımız tarafından yoğun ve etkili bir şekilde ateş altına alınmıştır.

Ateş altına alınan tüm hedefler tam isabetle vurulmuş ve vurulan tesislerde bulundukları tespit ve teyit edilen teröristler etkisiz hale getirilmiştir. Kesin sonuçların belirlenmesi için gerekli çalışma ve değerlendirmeler sürdürülmektedir.

Vurulan hedefler arasında, Hakkari bölgesinde bir karakolumuza silahlı saldırı olayına katıldıktan sonra Irak’ın kuzeyine çekilen bir kısım teröristin toplanma bölgeleri de bulunmaktadır.

Ateşle taarruz esnasında sadece terör örgütü hedef alınmış; her zaman olduğu gibi, sivil halk ve yerel unsurların harekattan olumsuz etkilenmemesi için gereken hassasiyet gösterilmiştir.

Türk Silahlı Kuvvetleri terörle mücadeleye artan bir güç ve kararlılıkla devam edecek; Türkiye Cumhuriyeti devleti ve ordusuna karşı girişilen her türlü hain eylem, anında ve misliyle karşılık bulacaktır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious