Avcılar'daki yangın kontrol altında

  • Giriş : 15.08.2006 / 00:00:00

Avcılar Firuzköy yolu üzerinde bulunan bir mensucat firmasının kumaş deposunda yangın çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre, Avcılar Üniversite Mahallesi Sarıgöz Sokak'ta bulunan Akmen Mensucat isimli firmanın kumaş ve iplik bulunan deposunda saat 21.15 sıralarında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.

Fabrika alarmlarının çalmaya başlaması ile gece vardiyasında çalışan 15 işçi dışarı çıkarak olayı itfaiyeye bildirdi. Depo olarak kullanılan 3 bin metrekarelik bodrum katındaki yangına müdahale eden Avcılar İtfaiye ekipleri, yangını söndüremeyince çevre ilçe itfaiye ekiplerinden yardım istendi. Bunun üzerine Bakırköy, Fatih, Küçükçekmece ve Kocasinan İtfaiye ekipleri de olay yerine gelerek yangına müdahale etti.

İtfaiye ekipleri, kumaş, pamuk ve iplikle dolu depodaki yangını söndürmekte güçlük çekince olay yerine İstanbul İtfaiyesi'nde kullanılmaya başlanan Doğal Afet Kurtarma-Söndürme Robotu "Koca Yusuf" isimli dev yangın söndürme aracı getirildi. "Koca Yusuf"un gelmesi ile itfiaye erleri dışarı çıkarak beklemeye başladı. "Koca Yusuf"a su taşımak için Avcılar Belediyesi'ne ait su tankerleri kullanıldı.

Yangın, itfaiye ekiplerinin 2 saat süren çalışması sonucu kontrol altına alındı. Yangında yaralanan olmazken, olay yerinde soğutma çalışmaları sürüyor.

Öte yandan, alev alev yanan fabrikayı seyreden fabrika işçileri, yangının elektrik kontağından çıkmış olabileceğini söyledi. Yangını, alarmın çalması ile fark ettiklerini söyleyen işçiler, olayı hemen itfaiyeye haber vererek dışarı çıktıklarını anlattı.

Akmen Mensucat'ın sahibi ise, üzüntülü bir şekilde duvara yaslanarak sigara içti ve yangını söndürme çalışmalarını izledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious