Avcı'nın Barcelona hayali

Avcı'nın Barcelona hayali.11514
  • Giriş : 01.05.2008 / 19:05:00
  • Güncelleme : 01.05.2008 / 18:50:05

G.Saray'ın bir kaç kez teklifte bulunduğu fakat takımın başına getiremediği İstanbul B.Belediyespor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Avrupa'da takım çalıştımak istediğini söylerken, hayalinin Barcelona olduğunu açıkladı!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Futbol Federasyonu'nun Tam Saha dergisinin mayıs ayı sayısında röportajı yayınlanan Avcı, Galatasaray'dan teklif almanın kariyeri açısından önemli bir adım olup olmadığı sorusuna verdiği yanıtta, ''Bence ciddi bir kariyer adımı. Özellikle bu sene çok gündeme geldi ve konuşuldu. Bunun detayını da fazla açmak istemiyorum'' diyerek şöyle devam etti:

''Takımını yarıda bırakıp giden antrenör olmak istemiyorum. Çünkü bir duruşum ve kamuoyunun bir sevgisi var. Kulüp adına önemli adımlar attık. Büyükşehir Belediyespor'un önümüzdeki sezon 23 yaş ortalaması olan oyuncu profili hazır. Belediyespor birkaç doğru transferle önümüzdeki sezon da ligin sevimli takımı olacak. Altyapıda da önemli şeyler yaptık.''

-''BENİM HAYALİM SENELERDİR BARCELONA'DIR''-

Avcı, marka takımlar arasında Barcelona modelini kendisine uygun gördüğünü ifade etti.

Bu yöndeki soruyu yanıtlayan Avcı, ''Benim hayalim senelerdir Barcelona'dır. Ayağa çabuk oynamaları, kenarları çok iyi kullanmaları bana müthiş keyif veriyor. Oyuna haz almak açısından baktığım için Barcelona benim hayalim'' dedi.

Bir soru üzerine de Avrupa'da takım çalıştırma hedefi olduğunu bildiren Avcı, ''Öncelikle ülkemde doğru şeyleri yapmak amacındayım, ancak bu kadar kaosun ve baskının olduğu bir ligde çalışmaktansa Avrupa'ya açılmak gibi bir niyetim de var'' diye konuştu.

Avcı'nın ''Nerede çalışmak istersiniz?'' biçimindeki soruya verdiği yanıtta da gülerek ''İspanya'da Barcelona'da...Onlara bir şey söylemenize gerek yok, zaten alışmışlar, istedikleri gibi pas yaparak oynuyorlar'' dediği belirtildi.

-''BİZİM ANLAYIŞIMIZDA OYNAYAN TAKIMLARA LÜTFEN MÜSAADE ETSİNLER''-

Her şeye kazanmak açısından bakmadığını, keyif veren futboldan vazgeçmeyeceğini anlatan Abdullah Avcı, kulüp açısından bu anlamda rahat olduğunu kaydederek, şunları söyledi:

''Anadolu'daki arkadaşlarımız baskı altında olabilir. Benim felsefem, oyunu ısrarla doğru oynamak. Bu sadece benim doğrum da değil. İnsanlar bugün Barcelona'yı izlemekten haz duyuyor. Topun ayağa çabuk paslarla oynandığı, kenarların çok iyi kullanıldığı, rakibin arkasına direkt gidilen bu anlayıştan oyuncu da keyif alıyor. Topu 70 metreye şişirip de düştüğü yerde kavga etmenin keyfi yok. Türkiye Ligi'nde Futbol yüzde 80 böyle oynanıyor. Biz de topu ısrarla yere indirmeye çalışıyoruz. Oyunu bizim anlayışımızla oynayan takımlara lütfen müsaade etsinler. Tabii etik kurallar içinde.''

-''YÜZDE 50'SİNİ KULLANABİLSE İSPANYA'DA OYNAMASI GEREKİR''-

Sezonun devre arasında Beşiktaş'tan transfer ettikleri İbrahim Akın'a övgüde bulunan Avcı, ''Kapasitesinin yüzde 50'sini kullanabilse İspanya'da oynaması gerekir'' dedi.

İbrahim'in kendisi için özel bir oyuncu olduğunu, Beşiktaş'ta yaşadığı sıkıntılı günlerin ardından İstanbul Büyükşehir Belediyespor'da tekrar ön plana çıktığını ancak çok daha fazlasına sahip olduğunu anlatan Avcı şunları kaydetti:

''İbrahim Akın bugün yeterli oynuyor mu? Hayır. Tamam, ön plana çıktı ama çok daha fazlası var. Kapasitesinin yüzde 50'sini kullanabilse İspanya'da oynaması gerekir. Bunu Del Bosque de söylemişti. Ama ondan sonra çok sıkıntılı bir dönem yaşadı. İnşallah bu süreci burada geçirir. Yoksa birkaç yıl içinde aşağı doğru seyredecektir. Son derece iyi ve düzgün bir insan. Tabii ki aşılması gereken sorunları var. Bu da süreç gerektiriyor. Geçiş dönemini burada iyi geçiriyor. Türk futbolunda yeniden yukarıda olmak veya Avrupa'ya gitmek için önünde 1-2 senelik zaman var. Önümüzdeki 1-2 sene İbrahim Akın'ın ne olduğunu gösterecek.'

AJANSSPOR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious