AVEA da yurtdışından Borusan Telekom üzerinden konuşacak

  • Giriş : 16.05.2006 / 00:00:00

Borusan Telekom, yurtdışından Türkiye'deki AVEA abonelerine yapılan aramaları taşımaya başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sektörünün öncü kuruluşu Borusan Telekom, AVEA ile önemli bir arabağlantı sözleşmesi imzaladı. Sözleşme ile yurtdışından AVEA abonelerine yapılacak aramalar Borusan Telekom omurgası üzerinden taşınacak. Test çalışmalarını başarıyla tamamlayan Borusan Telekom, sistemi hayata geçirdi.

Borusan Telekom geçtiğimiz yılın Mayıs ayında da Turkcell ile bir arabağlantı sözleşmesi imzalamış ve bu operatörün yurtdışından gelen trafiğini taşıyan ilk kuruluş olmuştu. Ağustos ayında imzalanan ikinci bir sözleşme ile de Borusan Telekom aboneleri Turkcell çağrılarını yüzde 40'ı geçen indirimlerle gerçekleştirmeye başlamıştı.

Borusan Telekom'un gelişmiş altyapısı ile mobil iletişim sektörüne de önemli katkıda bulunduğunu ifade eden Borusan Telekom Genel Müdürü Burak Gökmen şunları söyledi:

"Turkcell'in ardından, AVEA ile de bir arabağlantı anlaşması gerçekleştirmiş olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Güçlü ve yedekli omurgamız ve yurtdışındaki büyük operatörlerle gerçekleştirdiğimiz işbirliğinin yanı sıra, bu alandaki deneyimimizin de bu projenin hayata geçirilmesine büyük katkısı oldu. Uydu yedekli karasal omurgamız sayesinde, yurtdışından başlatılan AVEA çağrılarını, hem Borusan, hem de AVEA'nın yüksek kalite kriterlerinden taviz vermeden taşıyacağız."

2004 yılında, mobil iletişim operatörleri Aycell ve Aria'nın birleşmesi ile kurulan AVEA'nın halen yaklaşık 7 milyon abonesi ve mobil iletişim pazarında yüzde 17'lik payı bulunuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious