Avea hatlar sustu

  • Giriş : 16.12.2006 / 00:00:00

Eğitimciler, Avea'ya karşı eylem başlattı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Millî Eğitim Bakanlığı'yla yaptığı 10 yıllık anlaşmayı ihlal etmek ve eğitim çalışanlarının telefon görüşmelerine süre kısıtlaması getirmek isteyen Avea'ya karşı bir günlük kapatma protestosu yapılıyor.

Millî Eğitim Bakanlığı'yla yaptığı 10 yıllık anlaşmayı ihlal etmek ve eğitim çalışanlarının telefon görüşmelerine süre kısıtlaması getirmek isteyen Avea ile eğitimciler karşı karşıya geldi.

Konuyla ilgili Bakanlığa yapılan başvurunun Avea'ya iletilmesi üzerine süre kısıtlaması uygulamasından vazgeçildi. Ancak Avea tarafından 29/11/2006 tarihinde Millî Eğitim Bakanlığı'na yazılan yazıda, geleceğe dönük olarak bu yönde bir çalışma yapacakları belirtildi.

Bunun üzerine Eğitim-Bir-Sen Diyarbakır Şubesi de, bugün birgünlük Avea'yı susturma protestosu yapıyor.

Şube Başkanı Yasin Yıldız tarafından yapılan yazılı açıklamada, şu görüşlere yer verildi: "Bir süre kısıtlama teşebbüsü, ilgili firmanın taahhüdüne güvenerek Avea hattı almış yüzbinlerce eğitim çalışanını ve ailelerini mağdur edecektir. Sendikamız, yurt çapında '16 Aralıkta Avea'yı Susturuyoruz' kampanyası başlatmıştır. Sözkonusu girişimi protesto etmek amacıyla yarından itibaren tüm okullarda, eğitim kurumlarında Eğitim-Bir-Sen'in konuyla ilgili afişlerini asacağız ve imza kampanyası başlatacağız. Hafta boyunca sürecek imza kampanyamızın sonunda toplanan imzaları 16 Aralık günü Avea'ya gönderecek ve aynı saatte PTT önünde yapacağımız basın açıklamasıyla Avea hatlarımızı kapatacağız.'16 Aralıkta Avea'yı Susturuyoruz' kampanyamıza, eğitim çalışanlarına destek olmaları için tüm halkımızın katılımını bekliyoruz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious