Avea'nın teknoloji kalbi burada atacak

Avea'nın teknoloji kalbi burada atacak.7663
  • Giriş : 26.05.2009 / 14:21:00

Avea, yeni teknolojiler geliştirmek için 18 milyon dolar yatırım yaptığı Teknopark'ını hayata geçirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul, Ümraniye'de 17 bin metrekare üzerine kurulu binada faaliyete geçirilen Avea Teknopark'ta 550 kişiye çalışırken, yaklaşık 100 kişilik bir Ar-Ge ekibi ile yenilikçi servislerin hayata geçirilmesi hedefleniyor.

Avea Teknopark'ın açılışında konuşan Avea Genel Müdürü Cüneyt Türktan, bu yapı sayesinde verilen hizmetlerin kalitesinin daha da üst seviyeye çıkacağını söyledi.

Türktan şöyle devam etti:

"Avea olarak son 4 yılda yaptığımız 1.3 milyar dolar tutarındaki alt yapı yatırımı ile hizmet kalitemizi her geçen gün artırdık. Teknoparkımızda abonelerimizin gelecekteki ihtiyaçları için bugünden çözümler üretiyoruz. Türkiye'nin teknoloji üssü olması amacıyla tasarladığımız bu merkezde bir yandan geliştirdiğimiz ürün ve hizmetlerle teknolojiye ve sektör gelişimine hizmet ederken, diğer yandan da abonelerimizin hayallerini gerçekleştiriyoruz"

2009'DA 800 KİŞİYE İŞ İMKANI

Yeni teknoparkın açılışı ile yeni istihdam yaratıldığının da altını çizen Türktan, 2009 yılı içerisinde Avea olarak 800 kişiye istihdam sağlamayı planladıklarını belirtti.

Türktan konuşmasında, Avea'nın 2009 yılı içerisinde yaklaşık 700 ila 800 kişilik istihdam yaratacağını fakat bu sayının yaklaşık yüzde 80'inin bünyelerinden ayrılan çalışanların yerini doldurmak için olacağını, belirtti.

Türktan, net çalışan alımı olarak düşünüldüğünde bu sayının yüzde 20'sinin ek istihdam olacağını da ifade etti.

YENİLİKÇİ SERVİSLER

Avea Teknoparkta, yaklaşık 100 kişilik bir Araştırma ve Geliştirme ekibi kurularak, 2G ve 3G şebekesine ve altyapısına uygun teknolojiler geliştirilmesi planlanıyor.

Bu ekip, katma değerli servisler, sistem entegrasyonun ve faturalama alt yapısını geliştirme de dahil bir çok alanda Ar-Ge faaliyetlerinde bulunacak.

Avea'nın teknoloji merkezi olarak tasarlanan teknoparkta Ar-Ge Merkezi, Teknoloji Grubu, Network Santralleri, Bilgi İşlem Merkezi ve Katma Değerli Servis bölümleri bulunuyor.

TÜM TÜRKİYE GÖZLEM ALTINDA

Teknopark'ta yer alan Teknoloji Kontrol Merkezi'nde (Surveillance) Türkiye'nin her noktasındaki baz istasyonu ve Avea santralleri il bağlantı sağlayarak tüm şebekeyi her an gözlem altında tutuluyor.

Bu sayede şebekede meydana gelen ve hizmette kesinti yaratabilecek tüm sorunlar anında belirlenerek ilgili birimlere acil müdahale için iletilebiliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*