Avni Aker Stadı'nda tadilat

Avni Aker Stadı'nda tadilat.11649
  • Giriş : 14.05.2008 / 11:27:00

Trabzonspor, gelecek sezon Hüseyin Avni Aker Stadyumu'nda yapacağı düzenlemelerle birlikte, kombine bilet satışlarında, bayan ve çocukları stada çekmek için indirim yapacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Trabzonspor Kulübü Genel Sekreteri Hasan Yener, yaptığı açıklamada, UEFA standartları göz önüne alındığında Hüseyin Avni Aker Stadyumu'nda bir takım eksikliklerin olduğunu söyledi.

Yener, statta rehabilitasyon çalışmalarına başlayacaklarını belirterek, ''Bütün koltuklar değişecek. Locaların bir kısmını kaldırıp oralara da tribün yapmayı düşünüyoruz. Özellikle protokol tribününün yeri değişecek. Kapalı tribün tamamıyla kombine olacak. Yönetim olarak açık tribünün çatısını ve kolonlarını kaldırmayı düşünüyoruz. Eski Avni Aker'e dönelim, ambiyansı daha iyi olsun istiyoruz'' dedi.

-''TESİSLEŞME KULÜBÜN PRESTİJİ''

Statla ilgili çalışmalarda taraftarların da düşüncelerinin alınacağını vurgulayan Yener, şöyle devam etti:

''Mevcut stat dışında TFF Tesisleri de bize devrediliyor. Bu konuda federasyon yönetim kurulu üyesi Süleyman Atal'ın büyük gayretleri oldu. Hem kamp hem de antrenman sahaları olarak mükemmel tesisler. Biz özellikle profesyonel kadroyu buraya düşünüyoruz. Altyapı Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde çalışmaya devam edecek. Belki de amatörler için de saha ayıracağız. Çünkü sahil tesislerindeki sahaları amatörler de kullanıyordu. Onların saha sorunu yaşamasını istemiyoruz. Bunları düzenlersek kısa sürede taşınmış olacağız. Gelecekte altyapı ve kulüp için farklı mekanlar oluşturmaya çalışacağız. Tesisleşme kulübün bana göre prestiji.''

-BAYANLARA VE ÇOCUKLARA KOMBİNE-

Kombine kartlar konusunda da çalışmalarının sürdüğünü belirten Yener, şunları ifade etti:

''Öncelikle Avrupa kulüplerine baktığınızda kombine kartlar stadın büyük bölümünü kapsamakta. İstanbul'daki bazı kulüpler de bunu başarmış durumda. Trabzonspor önceki dönemlerde çok iyi yerlere gelmesine rağmen son iki sezonda kombine sayısında bir hayli azalma oldu. Önümüzdeki yıl için düşüncemiz kombine sayısını oldukça arttırmak. Özellikle bayan ve çocukları stada çekmek için onlara kombinede bazı kolaylıklar yapmak istiyoruz. Stadı rahat maç izler duruma getirir ve onları da kombine kart şekline dönüştürürsek çok daha iyi olacak. Özellikle seyirci profilinin olumlu yönde değişmesi sahaya da olumlu yansıyacaktır.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious