Avni Aker UEFA maçlarına uygun

Avni Aker UEFA maçlarına uygun.17461
  • Giriş : 08.07.2009 / 12:58:00

Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Şerif Özgür, Hüseyin Avni Aker Stadı'nın UEFA Avrupa Ligi maçları oynamaya uygun olduğunu ve bu konuda herhangi bir sorunun bulunmadığını bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Özgür, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bordo-mavili takımın Şampiyonlar Ligi'ne katılacağını düşünerek bu konuda daha önceden çalışmalar başlattıklarını belirtti.

Önceki yıllarda Yavuz Selim Sahası'nı otopark olarak gösterdiklerini ifade eden Özgür, ''Ancak burası toprak zeminden sentetik sahaya dönüştürüldü ve ek tribün inşaatları yapıldı. UEFA kriterleri çerçevesinde bir otopark belirlenmesi gerekiyordu. Bu doğrultuda atış poligonunu yıktık. Burası otoparka dönüştürülecek. Yayın araçları ve diğer görevli araçları da buradan yararlanabilecek'' dedi.

Kale arkası tribünün yükseltilmesi, skorbordun yenilenmesi ve misafir takımla evsahibi takımın aynı tünelden çıkması gibi çalışmaların da bulunduğunu kaydeden Özgür, ''İç düzenlemeler de yapıldı. Şu anda statta UEFA Avrupa Ligi maçları oynanmasına engel bir durum yok'' diye konuştu.

-TRİBÜN ÇATISI-

Özgür, stadyumun kale arkaları, maraton ve mevcut kapalı tribünün tek tip çatı modeliyle kapatılmasının düşünüldüğünü belirterek, şöyle devam etti:

''Bakanlık, bu konuda Trabzonspor Kulübü'ne, 'çatıyla ilgili projeleri yapın, maliyetini biz karşılayalım' dedi. Trabzonspor Kulübü de Karadeniz Teknik Üniversitesi'ne bu proje işini verdi. Aradan 3-4 ay geçti ama bilgisayar ortamında bir proje var. Bilgisayar görüntülü bir proje var, detayları, maliyeti, statiği yok. Bu durumda ihaleye çıkma şansı yok. Daha sonra Trabzonspor Kulübü bir yazıyla 'projeyi siz yapın' dedi. Bunu bakanlığa ilettim. Onunla ilgili Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'ne de konuyu ilettik. Ne olacak, ne gidecek, proje yapılacaksa nasıl, hangi kaynaktan yapılacak, onu bekliyoruz.''

Özgür, tribün çatısının sezon başına yetişemeyeceğini kaydederek, ''Proje bittikten sonra çatının yapılması 6-8 ayı bulabilir. Sezon sonunu bulmadan da bitebilir. Ama ihale aşamalarında sorun yaşanırsa, çatı yapımı sezon sonunda biter'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*