Avrupa birincisi AKBANK

  • Giriş : 01.08.2006 / 00:00:00

Global Finance, Akbank'ı 2006'da Avrupa'nın ve Türkiye'nin en iyi bankası seçti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Buna göre, Akbank 2006 yılında Avrupa'nın ve Türkiye'nin en iyi bankası seçildi.
Akbank, Kurumsal Internet Şubesi alanında Türkiye'nin, Online Kredi Bankası (web kredi) ve Bireysel Internet Şubesi'ndeki Yatırım Hizmetleri alanında ise Avrupa'nın "en iyi bankası" seçilerek üç ayrı kategoride birincilik ödülü kazandı.

New York merkezli Global Finance Dergisi, bankaların kurumsal ve bireysel internet şubelerini global ve ülke bazında çeşitli kategorilere göre değerlendiriyor. Global Finance yaptığı açıklamada, Akbank'ın Avrupa'nın ve Türkiye'nin en iyi internet bankası seçilmesinde bankanın internet müşterilerine sunduğu kaliteli hizmet, müşteri tabanının genişliği, internet tabanlı ürün ve hizmetlerin çeşitliliği ile sunulan yenilikler, internet şubesinin fonksiyonel olması gibi kriterlerin etkili olduğunu belirtti.

Akbank, dünyaca ünlü Global Finance Dergisi'nden, 2005 yılında Türkiye'nin En İyi Bireysel İnternet Şubesi, 2003 yılında Avrupa En İyi Bireysel Online Fatura Ödemesi ve Türkiye En İyi Bireysel İnternet Şubesi, 2002 yılında ise Avrupa En İyi Bireysel Web Sitesi Tasarımı ve Avrupa En İyi Bireysel Online Fatura Ödemesi ödülü almıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious