Avrupa güzeli 350 bin avroluk taç giyecek

  • Giriş : 27.10.2006 / 00:00:00

Ukrayna'nın başkenti Kiev'de ilk defa düzenlenen "Miss Europe 2006" yarışmasını kazanan güzel bu akşam 350 bin avroluk pırlanta tacına ve 100 bin avro değerindeki hediyelere kavuşacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

33 ülkeden gelen ve 24 yaşın altında olan yarışmacılar içinde Türkiye'yi "Miss Turkey 2006" yarışmasında 3. olan 22 yaşındaki Selda Öğrük temsil edecek. Yarışma öncesi güzeller başkanlığını dünyaca ünlü tasarımcı Roberto Cavalli'nin yaptığı jüri önünde ter döktü.
Kiev'de "Miss Europe 2006" için buluşan güzeller Ukrayna Başbakanı Viktor Yanukoviç'in içlerinde yer aldığı çok sayıda üst düzey yetkilinin önünde "Palace" Ukrayna'da yarışacak. Yarışma aynı anda 12 Avrupa ülkesinde canlı yayında gösterilecek.

Yarışmada Türkiye'yi jüri oylarıyla seçilen Almanya, Erlangen doğumlu 22 yaşındaki Selda Öğrük temsil edecek. Friedrich Alexander Universitat Psikoloji Bölümü, 3. sınıf öğrencisi olan Öğrük; Almanca, İngilizce, Fransızca ve İspanyolca gibi yabancı dilleri de biliyor. Öğrük'ün hobileri arasındaysa kickbox, fotoğraf çekmek ve psikoloji hakkında araştırmalar yapmak geliyor.

Yarışmada ev sahibi Ukrayna'yı ise İçişleri Bakanlığı Akademisi birinci sınıf öğrencisi Alona Avramenko temsil edecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious