Avrupa ülkelerinin merdivenleri Kayseri'den

  • Giriş : 26.05.2006 / 00:00:00

Kayseri Serbest Bölgesi'nde faaliyet gösteren Sun Metal fabrikası, 9 ülkeye 2 ve 12 basamaklı merdiven ihraç etmeye başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sun Metal Ticaret A.Ş. ortaklarından İbrahim Durusoy ve İbrahim Göbeloğlu tarafından kurulan merdiven fabrikasında metal konstroksiyon, çinko kaplama olarak değişik ebatlarda merdiven üretiliyor.

Rusya, Mısır, Azerbaycan, Romanya, Ukrayna, Litvanya, Moldova, Nijerya, Belçika gibi özellikle Avrupa ülkelerinden gelen talepler doğrultusunda 2 ile 12 basamaklı üretilen merdivenler 4.85 ile 25 dolar arasında imal ettiklerini anlatan İbrahim Durusoy, 50 kişinin çalıştığı fabrikalarında günlük bin, yıllık 500 bin adet merdiven üretimi yapmayı hedeflediklerini açıkladı.

Durusoy, ilk etapta Avrupa ve Türk Cumhuriyetlerine ihraç etmeye başladıkları merdiven ihracatına daha sonra pazardaki paylarını büyüterek devam edeceklerini dile getirerek, "Yaptığımız bir araştırmada, çoğu ülkenin merdiven talebi olduğunu gördük. Bunun üzerine merdiven fabrikası kurduk. 9 ülkedeki firmalarla sözleşme yaptık. Şimdi bu ülkelere talepleri doğrultusunda 5 ile 32 kilo arasında değişen, belirlenen basamakta merdiven üreterek teslim ediyoruz. Yıllık 500 bin adet merdiven üreterek ülke ekonomisine 1 milyon dolar ciro kazandırmak istiyoruz. Bundan sonra fabrikada yine ülkelerin talepleri doğrultusunda ranza, kurutmalık ve ütü masası üreterek satacağız. Amacımız, ülke ekonomisine katkıda bulunmak" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious