Avrupa'da oynamak isterim

Avrupa'da oynamak isterim.10648
  • Giriş : 04.05.2008 / 00:16:00
  • Güncelleme : 03.05.2008 / 23:51:46

Galatasaraylı futbolcu Sabri Sarıoğlu, “Şampiyonluğu istiyorsak Sivasspor maçından galibiyetle ayrılmalıyız” dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Galatasaray TV'ye açıklamalarda bulunan Sabri, yarınki Sivasspor karşılaşmasının şampiyonluk yolunda “dönüm maçı” olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti.

“Sivasspor'un da iddiası var. Onlar çok iyi bir ekip, yaptıkları çıkışla beraber çok iyi bir hava yakaladılar ama biz şampiyonluğu istiyorsak bu maçtan galibiyetle ayrılmalıyız. Biz de bunun bilincinde olarak bütün hafta çalıştık. Takım arkadaşlarım, teknik ekip ve yöneticilerimiz çok iyi bir kenetlenmişlik yaşıyoruz. İnşallah bu sevgi, saygı ve kenetlenmeyi sahanın içine de oyuna katkı edecek şekilde yansıtırsak galip geleceğimizi umuyorum.

Önemli olan sahada centilmence bir karşılaşma olması, gerek saha içinde gerek tribünlerde olsun. Dostça bir maç olsun. Hak eden kazansın. Biz kazanmak için sahaya çıkıyoruz. Kimileri 'Galatasaray'a bir puan da yetiyor' diyor ama biz hiçbir zaman sahaya 1 puan almak için çıkmayız. Daima galibiyet için oynarız. Yine aynı şekilde çıkacağız. İnşallah iyi bir oyunla iyi bir skorla 3 puan alıp şampiyonluğu büyük ölçüde garantilemek istiyoruz.”

Sivasspor maçının Futbol kuralları içinde sert geçeceğini anlatan Sabri, “Sivasspor da çok iyi bir takım, çok iyi oyuncuları var. Bireysel olarak da takım olarak da çok iyi oynuyorlar. Tabii biz de iyi bir takımız. Güzel bir maç olacak. Sadece Futbol kuralları içinde sert olsun, o zaten futbolun güzelliği. Başka da çirkin bir olayın olacağını sanmıyorum sahada ve tribünlerde. Dediğim gibi Futbol kuralları içinde izleyenlere zevkli, heyecanlı ve önemli olan bizim kazanacağımız ve Galatasaraylılar'ı sevindireceğimiz bir maç olsun.”

TRANSFER VE MİLLİ TAKIM

Sabri Sarıoğlu, transferi ve 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası finalleri öncesi milli takımdaki durumuyla ilgili olarak da şunları kaydetti:

“Tabii başka birileri tarafından, başka kulüpler tarafından izlenilmek güzel ve beni onurlandırıyor ama ben halen Galatasaray'ın profesyonel oyuncusuyum. Bu sene sözleşmem bitmiyor, seneye bitiyor. Çoğu kişi bu sene bittiğini düşünüyor ama seneye, 2009 Mayıs'ta bitiyor. Ben sözleşmem olduğu sürece Galatasaraylıyım. Resmi bir teklif gelmedi bana, ben de kulaktan duyma şeylerle beni izlemeye geldiklerini biliyorum. Sonuçta böyle bir şey olursa da başkanım karar verir. Hem Galatasaray için hem benim için uygun şartlar oluşursa, başkanım da onay verirse ben de Avrupa'da oynamak isterim. Çünkü hedefleri olan bir futbolcuyum. Hedefim daima daha iyilere gitmektir. Tabii Galatasaray gibi bir camiada olduğum için hedeflerimin çoğunu gerçekleştirmiş durumdayım.

Allah'a şükürler olsun milli takımda da oynuyorum. Kısmet, kadroda olursam Avrupa Şampiyonası'nda da bulunacağım. Dediğim gibi benim için Galatasaray'ın menfaatleri önemli. Galatasaray'ın menfaatleri doğrultusunda uygun şartlar oluşursa ben de Avrupa'da oynamak isterim ama Galatasaray'da 1 yıllık sözleşmem var. Sözleşmem bitene kadar buradayım. Daha erken olursa da yöneticilerimizin, başkanımızın bileceği iştir.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious