Avrupalı tekstilcilere Türk başkan

Avrupalı tekstilcilere Türk başkan.29815
  • Giriş : 13.05.2009 / 15:07:00

İTHİB Yönetim Kurulu Üyesi Selim Akdoğan,Avrupa Tekstil Polyolefinleri Birliği - European Association for Textile Polyolefins (EATP) Başkanlığına seçilen ilk Türk oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) Yönetim Kurulu Üyesi Selim Akdoğan, Avrupa Tekstil Polyolefinleri Birliği - European Association for Textile Polyolefins (EATP) Başkanlığına seçilen ilk Türk oldu.

İTHİB'den yapılan açıklama, EATP'de 2001 yılından bu yana AB ülkeleri dışından tek üye olarak Türkiye'yi temsil eden İTHİB Yönetim Kurulu Üyesi Selim Akdoğan'ın birliğin başkanlığına seçildiği, Barselona'da yapılan seçimlerde 27 üyenin oylarıyla bu göreve getirilen Akdoğan'ın, tekstil sektörü hakkında küresel anlamda pek çok önemli kararın verildiği kurumda en yetkili kişi olacağı belirtildi.

Akdoğan, konuya ilişkin değerlendirmesinde, Birliğin, AB Komisyonu;na oldukça yakın ve sektöre yönelik serbest ticaret anlaşmaları ile vergi düzenlemelerinde görüşü alınan bir yapı olduğunu belirterek, ''EATP;nin tüm üyeleri AB ülkesi ve biz, dışarıdan üye olan tek ülke olarak seçimi kazandık. AB Komisyonu;nun sektöre yönelik kararlarında artık Türkiye;nin sözü geçecek'' dedi.

İTHİB Başkanı İsmail Gülle ise yaptığı değerlendirmede, birlik olarak sektörün haklarını korumak ve talepleri dillendirmek için her alanda çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*