Avrupa'nın başkenti 20 yıl sonra Müslüman olacak

Avrupa'nın başkenti 20 yıl sonra Müslüman olacak.13087
  • Giriş : 21.03.2008 / 23:55:00

Ünlü Fransız gazete Le Figaro, '20 yıl içinde Brüksel’de ilk din İslam olacak' başlıklı Brüksel kaynaklı haberinde 'Avrupa'nın başkenti 20 yıl sonra Müslüman olacak' yazdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fransa’nın büyük gazetelerinden Le Figaro, “20 yıl içinde Brüksel’de ilk din İslam olacak” başlıklı Brüksel kaynaklı uzun haberinde “Bugün (Brüksel’in) nüfusun üçte biri Müslüman ve genç kuşaklar daha çok ibadet ediyor. Avrupa’nın başkenti 20 yıl içerisinde Müslüman olacak” diye yazdı.

Geçen hafta Belçika’da yayınlanan bir araştırmanın bulgularına dikkat çeken Le Figaro, Belçika’daki Louvain Katolik Üniversitesi’nden sosyolog Olivier Servais’in Müslümanların, yüksek doğum oranı nedeniyle “15-20 yıl içerisinde çoğunluk” olması beklendiği görüşünü da aktardı.

DOĞAN ERKEK ÇOCUKLARINA EN ÇOK “MOHAMED” ADI VERİLİYOR

2001 yılından bu yana Brüksel’de doğan erkek çocuklarına en çok verilen adın “Mohamed” olduğunu yazan gazete, genç Müslümanların “giderek daha radikal” olduğu iddialarına da yer verdi.

Le Figaro, Brüksel’de Faslıların yoğun biçimde yaşadığı Molenbeek’te “kadınların hemen hemen tümünün kapalı” olduğuna, esnafın Arapça konuştuğuna dikkat çekti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious