Avrupa'nın en büyük dans fuarı başladı

Avrupa'nın en büyük dans fuarı başladı.14389
  • Giriş : 07.03.2009 / 18:43:00
  • Güncelleme : 07.03.2009 / 18:40:56

Avrupa'nın en büyük dans fuarı "Move It 2009", en son stilleri, dans yıldızları ve ünlü öğretmenleriyle Londra'da başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


İngiltere'nin başkenti Londra'daki Olympia Fuar Merkezi'nde başlayan "Move It 2009" dans fuarı, her telden dansçıyı aynı çatı altında biraraya getiriyor.

Fuarda ayrıca dans için gerekli ekipman ve aparatlar ile giysilerin satıldığı eşsiz bir çarşı, parmak ısırtan performanslar ve 140'ın üstünde dans okulu yer alıyor. Ziyaretçiler fuarda salsa, bale, hint, tango, ponpon, salon dansları, hip-hop, krumping, cayv, swing, Afrika, Bhangra, flamenko ve birçok farklı dans stillerini izleme ve deneme imkanı buluyor. Binin üzerindeki dansçı, fuar boyunca çok çeşitli dans türünde canlı gösteriler de sergiliyor.

Fuarın organizatörü Georgina Haerper, "Bu sene öncekilere göre daha büyük ve İngiltere'deki en geniş dans organizasyonunu düzenledik. İnsanlar İskoçya ve Galler dahil Birleşik Krallık'ın her yerinden ve Avrupa'nın çeşitli yerlerinden buraya geliyor. Amacımız tüm dans stillerini tek çatı altında biraraya getirmekti. Fuarda 160'ın üzerinde standımız var, çeşitli şirketlerin ve dans organizasyonlarının 260 dans sınıfı ve 100 canlı performansı da bulunuyor" şeklinde konuştu.

Bu sıradışı fuara katılanlar, kendilerini dans pistine atarak, yeni dans stillerini öğrenme fırsatı bulurken, yeni başlayanlar, profesyoneller ve 'ben de dans edebilirim' diyenler, hep birlikte yeni figürleri öğrenme imkanı yakaladı.

Fuarın konukları arasında yer alan Strictly Come Dancing programı ve İngiliz Ulusal Bale Topluluğu'ndan Anton du Beke ile Camilla Dallerup, salon dansları şampiyonu dansçılar ile birlikte salca, cayv ve salon danslarından örnekler sundu. Flawless, Urban Strides, Impact Dance ve Boy Blue gibi gruplar ise fuarda yer alan çok sayıda topluluktan yalnızca birkaçı.

Urban Strides'ın kurucusu ve üyesi olan Andy Instone, "3 yıldır bu fuara katılıyoruz. Burada bulunmamızın nedeni, günaşırı birlikte olduğumuz dansçılarla böylesine bir organizasyona katılarak, keyif almak. Olympia'ya gelenlere sokak dansının otantik yapısını aktarabileceğimizi düşünüyoruz. Burada bulunmamızın önemli bir amacı da var; bu da sokak dansını yaymak. Sokak dansı yalnızca koreografi ya da şekillerden oluşmuyor.

Sokak dansı hareket etmekten çok daha fazlası. Ben Michael Jackson'a dans dersi veren kişi tarafından eğitildim ve dünyanın birçok yerinde çok sayıda orijinal dans figürleri öğrendim. Şimdi de bu otantik dansları İngiltere'de hissettirmeye çalışıyorum" diye konuştu.

Öte yandan çok çeşitli aktivitelerin düzenlendiği "Move It 2009"da, ailenin tüm fertleri için ayrı ayrı ya da birlikte katılabilecekleri dans sınıfları ve atölyeleri yer alıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*