Avrupa'yı titreteceğiz

Avrupa'yı titreteceğiz.9400
  • Giriş : 28.06.2009 / 08:34:00

Alman teknik adam, “Başkan'a sözüm var. 3 sene zirvede olacağız” dedi, bir yıl sonra sarı-lacivertli takımın Şampiyonlar Ligi'nde yer alacağının garantisini verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Daum, “Taraftar F.Bahçe'yi ayakta alkışlayacak. Sahada savaşan, rakiplerini titreten bir takım göreceksiniz. İlk yıl şampiyon olacağız, UEFA'da Türk rüzgarı esecek” dedi.

F.Bahçe'de hafta içinde teknik direktör olarak işbaşı yapmaya hazırlanan Christoph Daum, Kölnlü oyunculara veda ettiği konuşmasında sarı-lacivertli kulüp için iddialı sözler sarfetti. Başkan Aziz Yıldırım'ın “Türkiye'de 3 yıl üst üste şampiyon. Bu sene Şampiyonlar Ligi dışında kalacağımız son yıl olacak. Sahada rakipleriyla savaşan oyuncular alacağız” sözlerini yerine getirmek için kolları sıvayan Alman çalıştırıcı, önümüzdeki sezon öncesi camiaya ve taraftara umut dolu mesajlar verdi. Sahada 90 dakika boyunca maçı hiç bırakmadan savaşan, rakiplerini titreten bir F.Bahçe'nin sahada olacağını kaydeden Daum, başkan Yıldırım ile yaptığı görüşmede “Size söz veriyorum. 3 sene F.Bahçe hep zirvede olacak” dediğini ifade etti.

BAMBAŞKA BİR FENER

Görevdeki ilk yılında F.Bahçe'yi ligde şampiyonluğa taşıyacağını söyleyen Alman teknik direktör, Avrupa'da da mücadele edecekleri UEFA Kupası'nda alacakları sonuçlarla Türk rüzgarı estireceklerini dile getirdi. Sarı-lacivertli takımın gelecek yıl uluslararası arenadaki en büyük organizasyon olan Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edeceği sözünü veren Daum, hem Türkiye hem de Avrupa'da alacakları başarılı sonuçlarla ses getirecek bir Fenerbahçe'nin olacağını kaydetti.

TARAFTAR ALKIŞLAYACAK

Yaptıkları transferlerle güçlü bir kadro kurduklarını dile getiren Alman teknik direktör, F.Bahçe'nin lig ve Avrupa'da göstereceği başarılı performansı taraftarların ayakta alkışlayacağını belirtti. Taraftarların son iki yılda yaşadıkları hayal kırıklığı unutturmak için yola çıktıklarını dile getiren Daum, “3 yıl görev yaptığım F.Bahçe'yi nasıl başarıya taşırım, ben bunların üstesinden nasıl gelirim, çok iyi biliyorum” ifadelerini kullandı. Fenerbahçe'nin kariyerinde çalıştıracağı son takım olmayabileceğini belirten Daum, “Köln için son iş diyordum. Son olmadı, yine olmayabilir” dedi. Bu arada Daum'un F.Bahçe'deki teknik direktörlük görevine resmi olarak bu haftadan itibaren başlaması bekliyor.

YENİ ŞAFAK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*