Avşar kızının terörle mücadele projesi

Avşar kızının terörle mücadele projesi.10840
  • Giriş : 09.10.2008 / 10:50:00
  • Güncelleme : 09.10.2008 / 10:52:16

17 şehidin ardından Hülya Avşar da harekete geçti. Avşar kızı yeni projesiyle teröre karşı mücadele edecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yaşanan son terör olayları Hülya Avşar'ı da harekete geçirdi. Avşar kızı yeni projesiyle teröre karşı mücadele edecek.

Türkiye İş Kadınları Derneği (TİKAD), Hakkari'deki Aktütün Karakolu'na yapılan saldırının ardından teröre karşı toplumsal bilinç uyandırmak için bir eylem planı hazırladı.

TİKAD üyesi Hülya Avşar, "Bu işi sadece anneler ve kadınlar çözecek" dedi.

TÜRKİYE İş Kadınları Derneği'nin dün Conrad Otel'de düzenlediği basın toplantısında, ülke genelinde yapılacak üç aşamalı eylem planı açıklandı.

TİKAD Başkanı Nilüfer Bulut'un "Teröre Karşı Tek Ses", "Kadınlar Olaya El Koyuyor" ve "Hepimiz Anneyiz" başlıklı eylem planını açıkladığı toplantıya TİKAD üyesi Hülya Avşar da katıldı. Türk kadınlarının anne duyarlılığı ile olaya yaklaştığını beliten Bulut, "'Hepimiz Anneyiz' diyen iş kadınları, çocuklarımızın cenazelerinde ağlamak, 'Vatan sağ olsun' demekten fazlasını yapmanın zamanının geldiğini, Aktütün Karakolu'na yapılan saldırıyı unutmayıp, unutturmayacağımızın altını çizerek, terörün üzerindeki örtüyü kaldırmak için eylem planı hazırlamıştır" dedi.

PKK'LI ANNESİYLE ASKER ANNESİ BİRARAYA GELECEK

Hülya Avşar ise, Doğu ve Güneydoğu'nun en ücra köşelerine giderek teröre kurban veren annelerle görüşeceğini belirterek, "Ben her şeyden önce bir anne ve bir kadınım. Son zamanlarda canımızı sıkan bu terör durumundan kurtulmak adına ben sanatçı olmaktan öte bir vatandaş olarak ne gerekirse yapacağım. Sanırım bu işi sadece anneler ve kadınlar çözecekler. Başka da yolu yok. Bu işi ancak bir teröristin, bir şehidin annesi halledebilecek. Biz annelerden başka kimsenin bu işe çözüm olamayacağını gördük" diye konuştu.

TİKAD Başkan Yardımcısı Demet Sabancı ise bölgede eğitimin yanısıra ekonomik yatırımlara hız verilmesinin çözümü kendiliğinden getireceğini söyledi. Toplantıya Diyarbakır'dan katılan TİKAD Üyesi Zeliha Yılmaz, "Ben Kürt kadını ve anneyim. Diyarbakır'daki ilk bale okulunu kurdum. Bölgede lanse edildiği gibi bir ayrım yok, hepimiz terörü lanetliyoruz. Güneydoğu birlik içindedir. Biz TİKAD'ın şehit ve terörist aileleriyle görüşmelerine yardımcı olacağız" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*