Avukat Osman Karahan beraat etti

  • Giriş : 21.06.2006 / 00:00:00

Terör örgütü El Kaide üyesi olduğu gerekçesi ile yargılanan Avukat Osman Karahan beraat etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Terör örgütü El Kaide'nin üst düzey yöneticisi olduğu gerekçesi ile yargılanan Louai Sakka'nın da aralarında bulunduğu bazı sanıkların avukatlığını yapması yasaklanan ve örgüt üyesi olmakla suçlanan Osman Karahan ile para yardımında bulunduğu idida edilen Thamiel Boukhari ve Chadi Hüssein beraat etti.

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, Osman Karahan ile Chadi Hüssein katıldı. Cumhuriyet Savcısı İdris Ermeydan, "Terör örgütü El Kaide'ye üye olmak" suçunu işlediklerine dair yeterli ve inandırıcı delil elde edilemediği gerekçesiyle tüm sanıkların beraatlerine karar verilmesini istedi.

Karahan'ın, El Kaide üyesi olduğuna dair hakkında "aydınlatıcı, kanaat getirici ve yeterli delil bulunamadığını" ifade eden mahkeme heyeti, suçun yasal unsurları oluşmadığı gerekçesiyle Karahan'ın beraatine karar verdi. Aynı suçtan yargılanan Thami Elbuhari ve Chadi Hussein'in de beraatlerinide karara bağlayan mahkeme heyeti, ayrıca bu dava nedeniyle "bazı sanıkların avukatlığını yapmasının yasaklanmasına" ilişkin Karahan hakkında verilen kararı da kaldırdı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious