Avukat Osman Karahan kelepçelendi

  • Giriş : 22.12.2006 / 00:00:00

El Kaide üyesi Louai Sakka'nın Avukatı Osman Karahan, elleri kelepçeli adliyeye çıkartıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'nde duruşma çıkışı gözaltına alınan El Kaide üyesi Louai Sakka'nın Avukatı Osman Karahan, ellerinde kelepçeyle adliyeye çıkartıldı. Karahan, gasp suçlamasıyla hakkında arama kararı bulunan Ahmet Gündüz'ün yakalanması için düzenlenen operasyon sırasında "Suçluyu kaçırmak, halkı galeyana getirmek, darp ve Polise mukavemet etmek"le suçlanıyor.
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Gasp Bürosu ekiplerinin, yaptıkları bir çalışma ile ilgili olarak Sultanbeyli'de bir internet kafede arama yaptığı öğrenildi. Gözaltına alınan şahıslar ile olay yerinden ayrılan Gasp Bürosu ekipleri, düzenledikleri operasyonla alakalı olarak gasp suçlamasıyla hakkında arama kararı bulunduğu belirtilen Ahmet Gündüz'ün kafeye geldiği bilgisine ulaştı. Gasp Bürosu'ndan iki ekip tekrar internet kafeye döndüğünde Avukat Osman Karahan'ın polislerin işlerini yapmalarına engel olduğu ve etraftaki vatandaşları tahrik ettiği öne sürüldü.

Olayın ardından arama kararı bulunan Ahmet Gündüz'ün olay yerinden kaçtığı ve polislerin darp edildiği ifade edildi. Yaşanılan olayların ardından hastaneye giderek rapor alan polislerin savcılığa şikayette bulunduğu öğrenildi.

Polislerin şikayeti üzerine savcı, Avukat Osman Karahan'ın, "Devletin emniyet teşkilatını aşağılamak, görevini yaptırmamak için direnmek, suç işlemeye tahrik ve suçluyu kaçırmak" suçlarından gözaltına alınmasını istedi. Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'nde duruşmadan çıktıktan sonra gözaltına alınan Avukat Karahan elleri arkadan kelepçeli olarak dün akşam saatlerinde Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirildi.

Emniyette işlemleri tamamlanan Avukat Karahan adliyeye sevk edilirken "Neden gözaltına alındınız?" sorusu üzerine, "Çocukları gasp eden polisleri şikayet ettiğim için. Gasp Bürosu polisleri çocukları gasp ediyor Sultanbeyli'de, yazıklar olsun" diye cevap verdi. Karahan, "Polise mukavemet göstermişsiniz?" sorusuna ise "Ne mukavemeti bir tane delil göstersinler" şeklinde cevap verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious