Avukat Temiz hakkında şok iddia

Avukat Temiz hakkında şok iddia.9699
  • Giriş : 21.09.2008 / 14:00:00

Eski Ülkü Ocakları Başkanı Avukat Levent Temiz'in ABD Konsolosluğu'na yapılan silahlı saldırıya ismi karıştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Üç polisin şehit edildiği kanlı konsolosluk saldırısı ile Ergenekon terör örgütü arasındaki bağlantılar arasında, Erkan Kargın ile Erkut Ersoy ve Levent Temiz arasındaki telefon görüşmeleri dikkat çekti.

İLGİNÇ TELEFON TRAFİĞİ

Konsolosluk saldırısının kilit ismi olan ve çıkan çatışmada öldürülen Erkan Kargın'ın telefonunun geçmişe dönük incelemelerinde, Ergenekon sanıklarından olan ve halen Kandıra Cezaevi'nde tutuklu bulunan Erkut Ersoy ile mayıs ve haziran aylarında 3 görüşme yaptığı belirlendi. Kargın'ın yine bu dönemde Ergenekon yapılanmasının üst noktalarında bulunan iki yöneticiyle de üç ayrı telefon görüşmesi yaptığı saptandı.

ERSOY'LA UZUN GÖRÜŞME

Eski Ülkü Ocakları Başkanı Levent Temiz'in ise Ergenekon terör örgütünde 'Paşa' lakaplı Fikri Karadağ'a bağlı olarak çalışan istihbarat yapılanmasının başında bulunan ve konsolosluk saldırısı emrini verdiği ileri sürülen Erkut Ersoy'la bu dönemde uzun telefon görüşmeleri yaptığı ortaya çıktı. Polisin, Levent Temiz'e sorgusunda bu görüşmelerin içeriğine ilişkin sorular yönelttiği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*