Avukata müvekkilinden tecavüz girişimi

Avukata müvekkilinden tecavüz girişimi.8774
  • Giriş : 19.12.2008 / 17:40:00

Antalya'nın Manavgat ilçesinde müteahhitlik yapan ve bir diskonun da eski sahibi olan kişi, alacak işlemlerinin takibini yapan avukata otomobilinde tecavüze kalkıştığı iddiasıyla tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Liman mahallesinde bir otomobilden bağırma sesleri duyan vatandaşların ihbarda bulunmaları üzerine olay yerine gelen polis, otomobilin sürücüsünün araçtaki kadına saldırdığını tespit etti.

Yakalanan zanlının Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı Side'de bir diskonun eski sahibi müteahhit H.S. olduğu belirlenirken, saldırıya maruz kalan genç kadının ise H.S'nin avukatı F.Ü. (26) olduğu saptandı.

Zanlı H.S. gözaltına alınırken, maruz kaldığı cinsel saldırıya direnmeye çalışan genç avukatta hastanede kısa süreli tedaviye alındı.

Avukat F.Ü'nün ifadesinde, çalıştığı hukuk bürosundaki arkadaşları ve müvekkilleri H.S. ile Manavgat'ta yemek yediklerini, evine bırakmak için ısrar eden müvekkilinin Antalya il merkezindeki Liman mahallesine geldiklerinde otomobilde kendisine saldırdığını ve tecavüze kalkıştığını iddia ettiği öğrenildi.

Alkollü olduğu belirlenen zanlının ise cinsel saldırı suçlamasını kabul etmediği, avukatı F.Ü. ile ilişkileri bulunduğunu iddia ettiği bildirildi.

H.S, sevk edildiği nöbetçi mahkemece, ''Cinsel saldırı'' suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Antalya Barosu'na kayıtlı olan ve yaklaşık iki yıldır avukatlık yapan F.Ü'nün hukuk bürosundaki diğer avukat arkadaşlarıyla, zanlı H.S'nin 200 bin Avro dolayındaki alacağıyla ilgili işlemleri takip ettiği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*