Avukatin aracinda bomba patladi

  • Giriş : 30.10.2005 / 00:00:00

BURSA - Bursa'da Doburca Mahallesi'nde bir apartmanin otoparkindaki bir araçta siddetli patlama meydana geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre, Bursa merkeze bagli Osmangazi ilçesi Doburca Caddesi'nde bulunan Akarsu Apartmani otoparkinda sabaha karsi saat 04.00 siralarinda siddetli bir patlama meydana geldi. Iki üç sokak öteden duyulan siddetli patlamada apartman sakinleri korkulu anlar yasarken olayi gören vatandaslar, durumu polise bildirdi.

Polis olay yerine gelmesiyle otoparkta herhangi bir tehlikeye karsi çevre emniyeti alirken bomba imha ekipleri patlamanin gerçeklestigi 33 HC 405 plakali araçta inceleme yapti. Yapilan arastirmada, Özge Yildiz (23) adinda genç bir avukata ait 33 HC 405 plakali aracin altina yerlestirilen parça tesirli bombanin patlamasiyla olayin gerçeklestigi ögrenildi. Patlamanin ses çikartip bir sirkette babasiyla birlikte yöneticilik yapan genç avukati korkutmak amaciyla planlandigi tahmin ediliyor. Polis patlamayla ilgili olarak genis çapli sorusturma baslatti.

Öte yandan geçtigimiz yil avukat Özge Yildiz ile babasinin bürosuna içerisinde kanli kumas parçasinin bulundugu mermi çekirdegi gönderildigi iddia edildi. Polis, patlamayi gerçeklestiren sahis ya da sahislari yakalamak için genis çapli sorusturma baslatti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious