Avukatlar, Danıştay 2. Dairesi'ne yapılan saldırıyı kınadı

  • Giriş : 17.05.2006 / 00:00:00

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu bir grup avukat, yaptıkları basın açıklamasıyla Danıştay 2. Dairesi üyelerine karşı gerçekleştirilen saldırıyı kınadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu yaklaşık 20 avukat akşam saatlerinde İstiklal Caddesi üzerinde toplandı. Danıştay 2. Dairesine gerçekleştirilen saldırıdan dolayı duydukları üzüntüyü dile getiren avukatlar adına basın açıklamasını Avukat Nihal Toprak okudu.

Yaşanan saldırının herkesin kanını donduruğunu belirten Toprak, "17 Mayıs 2006, yıllar sonra da önemli bir tarih olarak hatırlanacaktır. Bu alçakça saldırı, gerçek hukukçuların hafızasına kazınacaktır. Dostun ve düşmanın ayrılması için, ne için yaşadığımızın anımsatılması için bir neden olacaktır." diye konuştu.

Toprak, Aslan'ın öğrencilik yıllarında kendisini Ülkücü olarak nitelediğini ve bu dönemdeki çeşitli eylemlerin içinde olduğunu ileri sürdü. Saldırıyı gerçekleştirenin avukat olmasının özel bir anlam taşımadığını ifade eden Toprak, Aslan'ın öğrenciliğinden bu yana aynı siyasal çizgi doğrultusunda ve aynı yöntemlerle siyaset yaptığını öne sürdü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious