Avukatlar İsrail'i protesto etti

Avukatlar İsrail'i protesto etti  .15982
  • Giriş : 04.03.2008 / 14:00:00

Çağdaş Hukukçular Derneği İstanbul Şubesi üyesi bir grup avukat, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarını İsrail'in İstanbul Başkonsolosluğu önünde protesto etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Saldırıların durdurulmasın isteyen avukatlar, hükümetin de İsrail ile yapılan tüm anlaşmaları iptal etmesi gerektiğini dile getirdi.

İsrail'in özellikle son bir haftadır Filistin halkına yönelik sürdürdüğü saldırılar, Çağdaş Hukukçular Derneği üyesi bir grup avukat tarafından protesto edildi. Başkonsolosluğun bulunduğu Levent'teki Yapı Kredi Plaza'ların önünde toplanan avukatlar adına basın açıklamasını okuyan Çağdaş Hukukçular Derneği İstanbul Şube Sekreteri Ebru Timtik, Filistin'in bir haftadır İsrail tarafından bombalanıdığını ve ölü sayısının yüzün üzerinde olduğunu söyledi. Son elli yıldır İsrail tarafından katledilen Filistin halkının uğradığı ilk katliamın bu olmadığını hatırlatan Timtik, " 'Terörle mücadele ediyoruz' yalanıyla gerçekleştirilen katliamın sorumlusu yalnızca İsrail değildir. Sınırsız silah sağlayan, katliamları 'meşru müdafaa topraklarını savunma' diye savunan ABD ve AB kadar TC hükümetleri de sorumludur. İktidar eğer bu katliama karşı olduğunu söylüyor ise İsrail ile ticari, politik ve askeri bütün anlaşmaları iptal etmelidir." dedi. Saldırıların biran önce sonlandırılmasını isteyen Timtik, "Bizler biliyoruz ki İsrail'i ve diğer katliamcıları ancak her milliyetten ve inançtan halklar birlikte mücadele ederek durdurabiliriz. " şeklinde konuuştu.

Avukatlar, basın açıklamasının ardından olaysız dağıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious