Avustralya yanıyor: 14 ölü

Avustralya yanıyor: 14 ölü.13418
  • Giriş : 07.02.2009 / 17:52:00

Dünya soğuktan donuyor, kar yağışı altında kalır, İngiltere son 18 yılın en soğuk kışını yaşarken Avustralya'da aşırı sıcaklar sonucu çıkanr yangınlarda 30 ev yandı, 14 kişi hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Avustralya'da aşırı sıcaklar nedeniyle çıkan yangınlarda en az 30 evin hasar gördüğü belirtildi.

Avustralya Yayın Kuruluşu'nun (ABC) Victoria eyaletindeki Kilmore kenti yakınlarından bildirdiğine göre itfaiye yetkilileri kentteki 30 evin yandığını söyledi.

Yangınlarda ölen olup olmadığına ilişkin bilgi bulunmuyor, ancak ABC ve diğer medya kuruluşları Victoria'da bir itfaiyecinin vücudunun yüzde 50'sinde bulunan ciddi yanıklar nedeniyle hastaneye kaldırıldığını duyurdu.

Ülkenin 3 eyaletinde, genellikle orman parklarında ve diğer yerleşim bölgesi olmayan yerlerinde çıkan yangınların söndürülmesi için on binlerce gönüllü itfaiyecinin görev aldığı belirtildi.

Avustralya'da, aşırı sıcaklar nedeniyle çıkan yangınlarda 14 kişi öldü. Avustralya Yayın Kuruluşu (ABC) ve diğer basın organlarında yer alan haberlerde, ülkenin güneydoğusundaki Victoria eyaletinde çıkan yangınlarda 14 kişinin öldüğü belirtildi.

Victoria komiser yardımcısı Kieran Walshe, eyaletteki çok sayıda evin harap olduğunu ve ölü sayısının 40'a yükselmesinden endişe edildiğini söyledi.

Ülkede 47 santigrat dereceye ulaşan sıcaklık ve şiddetli rüzgarların 3 eyalette yangınların çıkmasına neden olduğu kaydediliyor. Kavurucu sıcaklar ve sert rüzgarların, yangınlar için mükemmel koşullar yarattığına dikkat çekiliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*