Avustralya'da ölü sayısı 189'a çıktı

Avustralya'da ölü sayısı 189'a çıktı.33462
  • Giriş : 16.02.2009 / 13:31:00

Avustralya'nın güneydoğusundaki büyük çalı yangınlarında ölü sayısı 189'a çıktı. Yangında ölü sayısının çok daha fazla olmasından endişe ediliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Daily Telegraph gazetesinin internet sitesinde yer alan habere göre Avustralya polisi, Victoria polis kuvvetlerine bağlı Felaket Kurbanları Kimlik Teşhis ekibinin, yangınların yerle bir ettiği yapıların enkazlarındaki çalışmalarını sürdürdüğünü, ölü sayısının çok daha fazla olmasından endişe edildiğini söyledi.

Avustralya'da halk, bir yandan yangınlarda ölenlerin yasını tutarken, bir yandan da kundakçılıkla suçlanan Brendan Sokaluk'a öfke duyuyor. 21 kişinin ölümüyle sonuçlanan bir yangının sorumlusu olduğu düşünülen Sokaluk, güvenlik nedenleriyle, sorgulandığı Morwell'den, Melbourne'deki bir cezaevi hücresine nakledildi. Halkın, Sokaluk'u nakledildiği sırada taşıyan araca saldırmaya çalışması öfkenin boyutunu gösterdi.

Kundakçılık, Avustralya'da büyük bir suç olarak kabul ediliyor. Ölüme sebep olması halinde kundakçıya 25 yıla kadar hapis cezası verilebiliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*