Avusturya PKK'lıları yargılayacak

Avusturya PKK'lıları yargılayacak.6894
  • Giriş : 11.03.2008 / 11:08:00

Avusturya'da, terörü kınamak için düzenlenen yürüyüşe katılanlara saldırdıkları için gözaltına alınan terör örgütü PKK mensubu 10 kişi yargı önüne çıkacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Avusturya'nın Graz kentinde Türk dernekleri tarafından Aralık 2007'de düzenlenen ''Teröre Hayır'' yürüyüşüne katılanlara saldırarak bazı kişilerin yaralanmasına sebep olan PKK mensubu 10 kişi hakkında dava açıldı. Gözaltına alınarak, ''terör örgütüne üye olmak, sivillere yönelik şiddete girişmek'' suçlamasıyla sorgulanan PKK'lıların, 13 Mart 2008 tarihinde Graz kentinde mahkemeye çıkarılacakları bildirildi.

Bu arada, terör örgütü tarafından Avusturya'da ''finans ve propaganda'' faaliyetlerini yürütmek üzere görevlendirilen ve Avusturya'ya gitmek için Bulgaristan'a gelen bir kişi tutuklandı. Suriye uyruklu olduğu bildirilen ve adı gizli tutulan örgüt sorumlusunun sorgulamasının devam ettiği, Bulgaristan ve Türkiye arasındaki ''suçluların iadesi'' anlaşması çerçevesinde tutuklanmasının beklenildiği kaydedildi.

Öte yandan, Avusturya'nın Vorarlberg eyaletine bağlı Lauterach'ta bazı şirketlerde etkin olan terör örgütü PKK mensuplarının, Türk işçilerinin işe alınmaması, işte çalışanların ise çıkarılması yönünde faaliyet gösterdikleri belirlendi. Terör örgütü mensuplarının, etkin oldukları şirketlerde Türk işçiler aleyhine başlattıkları bu çalışmalardan Yunan ve Arap kökenli işçilerin de mağdur oldukları belirtildi.

AA

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious