Avusturya sitelerine Türk hackerlardan rahat yok!

Avusturya sitelerine Türk hackerlardan rahat yok!.10801
  • Giriş : 06.01.2008 / 01:15:00
  • Güncelleme : 06.01.2008 / 01:18:04

Vorarlberg Eyaleti Futbol Kulübü'nün internet sitesi türk hackerler tarafından çökertildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Die Presse gazetesinin verdiği habere göre, "Avusturya devletinin terör örgütü PKK'yı desteklediği ve koruduğunu söyleyen" bir grup Türkten oluşan Ay-Yıldız hacker grubu, Avusturya kökenli olan siteleri çökertmekle tehdit ediyor. Vorarlberg Eyaleti spor kulübünün internet sitesini yaptığı hacker programları ile ele geçiren Türk hackerler sayfanın girişine de "Ay Yıldız Team - Solders of Cyber World" diye yazdı.

Avusturya Devlet Radyosu'nun (ORF) yayınladığı haberde ise bankaların, vergi dairelerinin özel virüsler ile Türk hackerler tarafından ele geçirilmekle tehdit edildiğini ve buna sebep olarak, Avusturya'nın PKK'yı desteklemesi olduğu belirtildi. Türk hackerlerin, ele geçirdikleri sitelerde ise "Sen bir terörist ülkesin ve teröristleri destekliyorsun, koruyorsun" diye yazdıkları bildirildi. Vorarlberg Eyaleti Güvenlik Bürosu Müdürü Hans-Peter Ludescher bu tehdidin birçok Avusturya sitesinde olduğunu ORF'e yaptığı açıklamada vurguladı.

Hackerlerin izleri ve nereden bu sitelere girdikleri Avusturya Anayasa Koruma Federal Dairesi tarafından bulunmaya çalışılıyor.

Öte yandan kendilerine Ay-Yıldız adı veren internetteki Türk hackerların kendileri için oluşturdukları bir site var. Siteye isteyen herkes üye olabiliyor ancak sitenin üyelik şarlatırını da kabul etmek gerekiyor.

Kendilerini siyasi oluşumların dışında tuttuklarını sitelerinde yazan hackerler niyetlerinin Türkiye'ye karşı kötü emelleri olan ülkelere sanal savaş açarak onları bu emellerinden vazgeçirmek olduğunu ifade ediyor.

ZAMAN AVUSTURYA

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious