Avusturya'da 60 araç birbirine girdi

Avusturya'da 60 araç birbirine girdi.13428
  • Giriş : 25.03.2008 / 17:30:00

Avusturya'nın Yukarı Avusturya Eyaleti üzerinde bulunan A1 otobanında 60 araçlık zincirleme kaza yaşandı. Zincirleme kaza da bir kişi ölürken, 37 kişi de yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Otoban yolunda saat 10 sularında meydana gelen zincirleme kazaya aşırı sis ve yoğun kar yağışı neden oldu. Yoğun kar nedeniyle otobanda kayarak kaza yapan bir aracı arkadan gelen araçlar yoğun sis nedeniyle göremeyince 60 araç birbirine girdi. Otoban yolu trafiğe kapatıldı. Kurtarma araçlarının olay yerine ulaşmasında kış şartları nedeniyle zorluk yaşanıyor. Avusturya Otomobil, Motosiklet ve Tur Kulübü (ÖAMTC) otoban yolunun bütün gün boyunca trafiğe kapalı tutulacağını açıkladı. Zincirleme kazanın Paskalya tatilinin dönüşüne gelmesi nedeniyle bölgede trafik adeta felç olmuş durumda.

Avusturya bölge polisi tarafından yapılan açıklamada kazada ölen kişinin İsviçreli bir bayan olduğu belirtildi. Çarpmanın etkisiyle arabadan dışarı fırlayan kazazede arkadan gelen kamyon tarafından ezilerek olay yerinde hayatını kaybetti. Öte yandan altısı ağır olmak üzere 37 kişi yaralandı. Zincirleme kazada araçlar ağır hasar gördü. 150 kişilik kurtarma ekibi, 60 kurtarma aracı ve 3 helikopter olay yerinde bulunuyor. Vöcklabruck eyalet hastanesinde ise bütün doktorlar göreve çağrıldı.

Öte yandan, aynı bölgede sis ve kar nedeniyle birçok Trafik Kazası yaşandığı ve tehlikeli bir yol olduğu yetkililer tarafından açıklandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious