Ay-yıldız ile sözde 'Kürt bayrağı' yan yana!

Ay-yıldız ile sözde 'Kürt bayrağı' yan yana!.8677
  • Giriş : 15.10.2008 / 03:00:00
  • Güncelleme : 14.10.2008 / 23:48:45

KYB'nin resmi internet sitesi Pukmedia, Türk Bayrağı ile sözde "Kürdistan bayrağını" yan yana getirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani'nin lideri olduğu KYB'nin resmi internet sitesi Pukmedia, Türk Bayrağı ile sözde "Kürdistan bayrağını" yan yana getirdi.

Türkiye'nin Irak özel temsilcisi Murat Özçelik başkanlığındaki heyet, Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi lideri Mesud Barzani ile bugün biraraya geldi.

Irak'ın başkenti Bağdat'taki Yeşil Bölge'de gerçekleşen görüşme Irak medyasında da geniş yankı buldu... Talabani'nin sitesi Pukmedia'nın ise kritik görüşme ile ilgili haberinde sözde "Kürdistan Bayrağı" ile Türk bayrağını yan yana kullanması dikkat çekti.

FORMASINI BİLE İSTEMEMİŞTİK

Eylül ayında İran'ın Urmiye kentinde düzenlenen, 5 ülkeden iller karması takımların katıldığı Futbol turnuvasında Erbil takımının 'Kürdistan' yazılı ve armalı formayla Türk takımına karşı oynamak istemesi krize neden olmuştu.

Iraklı kulüp yöneticilerine rest çeken Erzurum karmasının Teknik Direktörü Aydın Özyıldırım, Gençlik ve Spor İl Müdürü Fatih Çintımar'ın talimatıyla takımı Irak maçına çıkarmadı ve ikinciliğe razı oldu.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Fatih Çintımar, yaşanan gerilimin ardından, "Turnuvada birinci de olabilirdik. Ay- yıldızlı formamızı gören Iraklılar, Kürdistan yazılı formayla maça çıkmak istemişler. Biz de böyle bir şeye izin vermedik. Bir Türk takımının Kürdistan formalı hiçbir takımla müsabaka yapması söz konusu olamaz" diye konuşmuştu.

KANALD

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*