Ayağından çıkarıp çizmesini verdi!

  • Giriş : 06.11.2006 / 00:00:00

Batman’a "geçmiş olsun" ziyaretinde bulunan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, çizmelerini çizmesiz bir kadına verip, takım elbise ve çorapla gezdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Batman Belediye Başkanı Hüseyin Kalkan ve yanındaki korumalarla birlikte selin en fazla zarar verdiği Karşıyaka Mahallesi’ni gezen Baydemir, vatandaşların sorunlarını dinledi. Baydemir, bu sırada yalınayak gezen Behiye Atay isimli kadını görünce ayağından çıkardığı çizmesini verdi. Baydemir, yanındaki birçok kişi yağmurluk ve lastik çizmeyle dolaşırken takım elbisesi ve koyu renk çoraplarıyla çamurlu sokakta gezerek objektiflere poz verdi. Baydemir, Bakanlar Kurulu’nun acilen selden zarar gören illeri "afet bölgesi" ilan etmesi gerektiğini söyledi. İller Bankası’nın her ay belediyelere verilen kaynaktan kesinti yaptığına dikkat çeken Baydemir, selden etkilenen belediyelerin kesintilerinin 3-4 ay yapılmamasını da istedi.

ELEŞTİRİLERE YANIT YOK

Bölgenin yaşadığı sel felaketi ardından yerel yönetimlere yapılan eleştirileri "haksız" bulduğunu ve yanıt verme gereği duymadığını söyleyen Baydemir, "Sırça köşklerden buraya bakmaktansa, gelin beraber halkın içinde gezelim insanlar neler diyor, bakalım" dedi.

Bölgelerarası gelişmişlik farkının kaldırılması ve bölgeye pozitif ayrımcılık yapılması anlayışının anlamının bugünlerde anlaşıldığını belirten Baydemir, "Biz kaynaklarımızı başka yerlere değil, alt yapıya, sosyal kalkınmaya ve ekonomik kalkınmaya ayırırsak güçlü duruşu ortaya koyma imkanı ortaya çıkacaktır" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious