Ayak ağrısına kulak masajı

Ayak ağrısına kulak masajı.7617
  • Giriş : 24.05.2008 / 09:36:00
  • Güncelleme : 12.03.2009 / 22:33:39

Başınız, boynunuz, kalçanız, ayaklarınız mı ağrıyor? Çözümü kulak masajında.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kulak ceninin ana rahmindeki duruşunun şematik olarak aynısı. Ve tüm akupunktur noktaları kulak üzerinde bu esasa göre yer almış. Bu nedenle her ağrınızın çözümü kulağınıza masaj yapmaktan geçiyor.

KULAĞINA MASAJ YAP

Başınız, boynunuz, beliniz, sırtınız, bacaklarınız, kalçanız, ayaklarınız, omzunuz ağrıdığında yapacağınız tek şey kulaklarınıza masaj yapmak. Kulağınızı baş ve işaret parmaklarınızın arasına alarak kulak kepçesinden başlayarak, dayanabildiğiniz kadar güçlü ve sıkarak masaj yapın.

MASAJIN SONUNDA AĞRINIZ AZALACAK

İlk anda bazı noktalar acıyacaktır ( bunlar bedendeki ağrıyan bölgelerin kulaktaki refleks noktalarıdır ) kısa bir süre sonra bu ağrılar kaybolacak. 2 -3 dakika bu masajı yapmanız yeterli olur. İsterseniz uzatabilirsiniz de. Zaten masajın sonuna doğru bedeninize bir sıcaklıklığın yayıldığını hissedeceksiniz. Bunun ardından ağrılarınızın azaldığını ve kaybolduğunu da...

HER ZAMAN UYGULANABİLİR

Hiçbir yan etkisi olmayan bu uygulamayı herzaman her yerde kendinize ve ağrısı olan yakınlarınıza uygulayabilirsiniz. Yorulduğunuzda, uzun otobüs ya da araba yolculuklarında oturmaktan ağrılara maruz kaldığınızda, çok üşüdüğünüzde ve bedeninizi dengeye kavuşturmak için mucize benzeri bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

Önemli olan kulağın her noktasına dokunun. Kulağınız size hemen yanıt verecektir. Kulaklar bedeni hisseder, görür ve duyar. Siz de şefkatli ellerinizi esirgemeyin.

Kulak çınlaması tedavisi

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious