Ayak kokusunu bitiren kremi ilk TSK denedi

Ayak kokusunu bitiren kremi ilk TSK denedi.22351
  • Giriş : 20.04.2008 / 22:07:00

Terleme ve kötü kokular birçok kişinin kâbusu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Terleme ve kötü kokular birçok kişinin kâbusu. Siba İlaç Kozmetik firması Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Akbulut da hayatı boyunca mustarip olduğu, özellikle de askerlik yaparken çok çektiği ayak kokusunu gidermek için başladığı çalışmayı bitirdi, kötü kokuları gideren kremi üretmeyi başardı. Üretince de soluğu Türk Silahlı Kuvvetleri’nde alan Akbulut’un ürünleri askerlerin ayaklarında denendi.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı 1. Ordu Komutanlığı’na bağlı 8 orduevinde, iki ay boyunca 80 personelin denediği ‘Foot Care’ adlı antibakteriyel ürünle ilgili olumlu netice alınınca kremin orduevleri ve Ordu kantinlerinde satışına izin verildi. Bir kere sürülünce 120 gün etkisini sürdüren ürünler Ordu kantinlerinde yarı fiyatına satılıyor.

KOLTUK ALTI DA VAR

Kışlada herkesin ayak kokusu hatırası olduğunu belirten Akbulut, “Mart 2006’da ayak kokusu probleminin ortadan kalktığına ilişkin bir yazı gönderdiler. Askeriyede satışlar çok iyi, arayıp teşekkür eden askerler oldu” dedi.

Siba firmasının ayığın dışında, terlemeyi etkilemeden kokuyu yok etmeye yönelik formüle edilmiş kadın ve erkeğe özel Body Care adlı koltuk altı kremi de mevcut. Ancak krem ayağa sürüldüğünde 24 saat bir çorabın içinde bulunduğu için uzayan etki süresi koltuk altında mümkün olmuyor. Bu yüzden de paketlerin içinde 30’ar günlük etki gücüne sahip 5 krem bulunuyor. Ürünün formülünü neredeyse Coca-Cola sırrı gibi saklayan Bülent Akbulut bunu sadece oğluyla paylaştığını söyledi. Markanın da, sırrın da oğluna miras kaldığını belirten Akbulut’un yeni hedefi ise genital bölgelere yönelik üçüncü bir ürün çıkarmak.

ÇEMEN BİLE YESENİZ KOKMAZ

Ürünler, Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmokoloji Anabilim Dalı’ndan “irritasyon (tahriş) yoktur” raporu da aldı. Ürünleri kullanırken getirilmesi gereken hiçbir kısıtlama olmadığına da dikkat çeken Akbulut şunları söyledi: Baharatlı, hatta çemen bile yiyebilirsiniz, kokmazsınız. Hayatınızı değiştirmenize gerek yok.

AKŞAM

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious