Ayaklarıyla uçak kullanan kadın pilot

Ayaklarıyla uçak kullanan kadın pilot.11604
  • Giriş : 09.12.2008 / 09:59:00

Arizona Eyaleti’nde yaşayan 25 yaşındaki Jessica, nadir görülen bir hastalık yüzünden kolları olmadan doğdu. Ama Jesica'nın yaptıkları engelli olmayanları bile şaşırtacak türden.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

ABD'de kolları olmayan Jessica Cox isimli genç kadın, ayağıyla uçak kullanan ilk pilot oldu.

Arizona Eyaleti'nde yaşayan 25 yaşındaki Jessica, nadir görülen bir hastalık yüzünden kolları olmadan doğdu. Psikoloji mezunu olan genç kız, yazı yazmayı, araba kullanmayı, saçlarını taramayı, ayağıyla telefon kullanmayı öğrendi. Bununla da yetinmeyen genç kadın, engelli olmasına rağmen pilot olmaya karar verdi. Üç yıl yoğun bir pilotluk eğitimi alan Jessica lisans almayı başararak ayağıyla uçak kullanan ilk pilot oldu.

Uçaktan korkardı

Küçüklüğünden beri uçağa binmekten korkan genç kadın, bu korkusunu yenmek için pilot olmaya karar verdiğini, yapacağına inandığı için bunu başardığını söyledi. En son 13 yaşında protez kol taktığını daha sonra hiç kullanmadığını söyleyen genç kadın, tekvandoda siyah kuşak sahibi olduğunu, ayrıca eskiden dansla uğraştığını belirtti. "Hiçbir zaman 'Yapamam' demedim. Sadece 'Ben yaparım" dedim. Uçmak dünyanın en fantastik duygusu" dedi.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*