Ayaktan nefret ediyor

  • Giriş : 19.04.2007 / 00:00:00

Bir ayakkabı firmasının katalog çekimlerinde yer alan Deniz Akkaya, “İnsan anatomisinde tek nefret ettiğim kısım ayaktır” dedi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Deniz Akkaya'nın şu sıralar iş hayatı da aşk hayatı da yolunda gözüküyor. Magazin Mahkemesi programında ünlülerin avukatlığını yapan Akkaya önceki günkü programına sağ elinde teş taşlı bir yüzükle katıldı ve ciddi bir birlikteliğin içinde olduğunu ima edici açıklamalarda bulundu. Sevgilisinin kim olduğunu ise söylemeyen Akkaya, "Aşkım için dinimi değiştirmem" deyince kafalar iyicene karıştı. Çünkü güzel mankenin sevgilisinin Yunanlı birisi olduğu iddia ediliyor. İş cephesinde ise Akkaya, ayakkabı firması Hotiç'in 'Küresel Isınma' sorununa dikkat çektiği 2007 İlkbahar/Yaz kataloğunda yer aldı. Ayakkabı ve aksesuarların buz üzerine görüntülendiği çekimlerde güzel manken, cüretkâr pozlar verdi. Fotoğrafçı Nihat Odabaşı ile çalışan Akkaya, bu işten 25 bin dolar (yaklaşık 35 bin YTL) aldı. Çekim sonrası ünlü manken sadece buz içinde geçen ilginç çalışmayla ilgili soruları yanıtladı. Akkaya’nın ayak düşmanı olduğu da ortaya çıktı...

Çekimden biraz bahseder misiniz?

Çekimlerde hiç ayakkabı giymedim. Koleksiyonda buz konsepti ele alındı. Ayakkabılar ve çantalar buz kalıbının içine sıkışıp kaldı. Yani yazın ihtiyaç duyduğunuz en yoğun duygu bu buz kalıbının içinde saklı.

Bu projeyi sizin için ilginç kılan unsur neydi?

Nihat Odabaşı ile binlerce çekim yaptık. Bu projede bambaşka bir Deniz'le çalıştı. Makyaj sıfır. Dolayısıyla çekimler de çok aydınlık oldu. 30'uma merdiven dayadım. Nihat'a "Beni 30'a girmeden Lolita temasıyla ele al" dedim.

Ayaklarınızı beğenir misiniz?

Ayak benim insan anatomisinde tek nefret ettiğim kısımdır. Kendimde ellerimi çok beğenirim. Ayaklarımı o kadar da beğendiğim söylenemez. Parmaklarımın arası açıktır. Ancak hiçbir zaman bakımsız değiller. İnsanların ayaklarını da olabildiğince ayakkabılarının içinde görmek isterim. Hele ki erkeklerin terlik giymesine hiç dayanamam. Ben de erkeğin eline, ayağına bakarım.

Kadınlar her zaman ayakkabılara düşkündür. Evinizde ayakkabı koleksiyonu var mı?

Bence ayakkabı vücudun formunu veren bir aksesuardır. Hatta yüzündeki bakışını bile etkiler. Eskiden çok daha fazla ayakkabım vardı ancak onları ihtiyacı olan insanlara mesela Anadolu'da pavyonda çalışan insanlara gönderdim. Ben her şeyin bir enerjisi olduğunu düşünüyorum ve o enerjiyi çok fazla evde tutmamak gerektiğine inanıyorum.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious