Aybaba, resmi sözleşmeyi imzaladı

Aybaba, resmi sözleşmeyi imzaladı.16095
  • Giriş : 05.11.2008 / 15:02:00

Gençlerbirliği'nde Mesut Bakkal'ın istifasıyla boşalan teknik direktörlüğe getirilen Samet Aybaba, resmi sözleşmeyi imzaladı. Aybaba, Burasa'da ayrılması ile ilgili üstü kapalı gönderme yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri'nde gerçekleştirilen imza törenine, kırmızı-siyahlı ekibin basından sorumlu yöneticileri Mumammer Akyüz ve Enis Safi ile teknik dirketör Samet Aybaba, kaleci antrenörü Yaşar Duran ile yardımcı antrenörlerden Levent Şahin katılırken, diğer yardımcı Ulvi Güveneroğlu ise henüz Ankara'ya ulaşamadığı için katılamadı.

İmza töreninde bir konuşma yapan kulüp basın sözcüsü Muammer Akyüz, geçen sezon, istikrara önem veren bir kulüp oldukları için Mesut hocayla uzun süre çalışmayı istediklerini belirterek, ''Ancak sistemin hatası sonucu, üst üste yaptığımız teknik direktör değişiklikleri nedeniyle hem Gençlerbirliği'nin, hem de Türk Futbol takımlarının rekorunu kırdık. Samet hocamızla daha önceki çalıştığı dönemde Türkiye Kupası'nı kazanarak zirve yapmıştık. Şimdi de dileğimiz, Samet hocayla uzun yıllar çalışarak, daha büyük başarılara imza atmak'' dedi.

Kırmızı-siyahlı ekipte 2. kez görev yapacak olan teknik direktör Samet Aybaba ise, daha önce de yine sezonun başlarında takım 14. sıradayken göreve geldiğini hatırlatarak, şöyle konuştu:

''Ancak bu sefer hem sıralamadaki yeri, hem de oynadığı Futbol bakımından çok daha iyi bir takım, çok iyi çalışmış bir takım devraldım. Bunun için Mesut hocaya teşşekkür ediyorum. Tek sorun demoralize olmuş bu takıma takım ruhunu kazandırarak, moralini yükseltip, sıralamada yukarılara doğru çıkarmak. Benim sistemimde kim başarılıysa o formayı giyer. Bunun için yaş sınırlaması getirmem. Kim iyi ise o oynar. 17 yaşında olanın da, 35 yaşında olanın da şansı eşittir.''

Aybaba, teknik direktörlerin sık sık takım değiştirmesinde de suçun kendilerinde olmadığını vurgulayarak, ''Bir teknik adamın kurumsallaşma, uzun vadeli çalışma, bilgi birikiminden yararlanma gibi bir durum söz konuşu olmuyor. Teknik adamın bu özelliklerine hiç bakılmıyor. Teknik adam, 3-5 amigo, 3-5 yönetici ve 3-5 medya mensubunun oyuncağı haline getiriliyor. Bu yalnış uygulama devam ettiği sürece teknik adamların ve Türk futbolunun başarılı olma şansı olmaz. Tabi bu işte en fazla zararı da kulüpler görüyor. Bize sağlıklı çalışma ortamı yaratmayanlar daha çok rahatsız olsunlar'' dedi.

Samet Aybaba, daha sonra sezon sonuna kadar geçerli resmi sözleşmeyi imzaladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*