Aybaba: Beşiktaş'ı yeneceğiz

Aybaba: Beşiktaş'ı yeneceğiz.11249
  • Giriş : 05.12.2007 / 17:49:00

Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, Beşiktaş’ı yenip, ligin ilk yarısını 23 puanın üstünde bitirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Özlüce Tesisleri’nde yaptığı basın toplantısında, şu anda istim üzerinde olduklarını ve bunu da devam ettirmek istediklerini vurgulayan Samet Aybaba, "Taraftar desteğimizi arkamıza alarak kazanmak istiyoruz. Bir şeyleri artık daha iyi yapmaya başladık. Kazandığımız maçlar bize daha çok moral verdi. Tabi şimdi karşımızda daha iyi bir takım, daha iyi bir kadro ve daha zor bir maç var. Bizim kendimizi daha iyi test edebileceğimiz bir maç. İnşallah bu maçı da kazanıp hem Futbol adına daha iyi şeyler yapmak, hem de skor adına daha iyi işler yaptığımızı herkese göstermek istiyorum. Oyuncularımızla bu maç için bireysel ve gruplar halinde özel olarak konuşuyoruz. Futbolcularımız da bu maçı kazanacaklarına inanıyorlar. İnşallah taraftar desteğini de arkamıza alarak bu maçı kazanmak istiyoruz" dedi.

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Aybaba, “Bursaspor camiası için ve sizin için farklı olan bir maç. Bu sizde bir baskı yaratıyor mu?” sorusuna, “Biz Futbol adamıyız. Bizim tek düşüncemiz oyuncuyu maça hazırlamak. Sahada Futbol adına ne yapılması gerekiyorsa onları yapmak. Futbol oynayarak kazanmak, keyif almak ve keyif vermek. Herhangi bir stres ve sorunumuz yok” yanıtını verdi. Sakat oyuncularla ilgili de açıklamada bulunan tecrübeli teknik adam, “Tum’un üst adalesinde bir çekme var. Mustafa Sarp’ın da durumuna maç günü bakacağız” diye konuştu.

Bursaspor’da göreve geldikten sonra henüz yenilgi görmemesinin hatırlatılmasıyla ilgili olarak Aybaba şunları söyledi:
“Bazı sağlıklı gelişmeler oldu. Takımla enerjimiz tuttua. Burada bazı genç oyuncularımız ve bazı tecrübeli oyuncularımız kenarda. Bunları bir araya getirmeyince ortaya pozitif bir enerji çıkmaz. Demek ki biz bunları verebildik. İşler de iyi gitti. Şans faktörü de vardı belki. Gerçi şans yanımızda olsaydı şimdi 22 puanımız olurdu ve ligde de çok rahat olurduk. Bu birlikteliği sürdürürsek ortaya daha iyi takım çıkar."

“Ligin ilk yarısında kalan son 3 maçtaki hedef nedir” sorusuna ise Aybaba, “Biz ligin ilk yarısını 23 puanla bitirmeyi hedeflediğimizi açıklamıştık. Herkes çok hayalci diye bakıyordu ama inşallah hedeflediğimiz puanı da geçeceğiz. Ama Futbol bu, her şey olabilir” dedi.

“Beşiktaş’ta önlem almayı düşündüğünüz oyuncu var mı ?” sorusuna ise tecrübeli teknik direktör, “Biz takım oyunu oynuyoruz. Tabi ki bazı yetenekli oyuncular önünde ikili sıkıştırma yapacağız. Bunlar da doğal. Ama adam adama oynamayacağız” diye cevap verdi.

“Beşiktaş seyircisinin maça gelmeyeceğinin anımsatılmasına ise Aybaba, “Keşke maça Beşiktaş seyircisi de gelebilseydi. Herkes her maça gidebilmeli. İnsanların nasıl seyahat etme özgürlüğü, seçme ve seçilme gibi özgürlükleri varsa herkes her yere gitsin. Beşiktaş seyircisi de Bursa’ya gelsin, Bursa seyircisi de İstanbul’a gitsin. Bizim zamanımızda bu hep böyleydi. Bursa seyircisi çok gelirdi İstanbul’a. Bursaspor da o zamanlarda da bizi hep zorlardı ve yenerdi de. Futbol seyircisi artık gelmiyor maçlara görüyorsunuz. Futbolu biraz daha cazip ve keyif verici hale getirmemiz lazım. Türk Futbol adına bunlar yapılmalı. Almanya’da görüyorsunuz 60-70 bin seyirci maça geliyor. Türkiyede’ki takımlara bakın, birkaç takım dışında 5 bin seyirci ancak maça geliyor” yorumunu yaptı.

“Beşiktaş’ın önümüzdeki hafta Şampiyonlar Ligi’nde Porto ile oynayacağı maçın sürekli gündemde olması Bursaspor açısından bir avantaj olabilir mi” sorusuna ise Aybaba, “Tabi ki bizim için bir avantaj olabilir. Beşiktaş’ın mesela Şampiyonlar Ligi’nde bir üst tura çıkması Beşiktaş ile ilgili bütün olumsuz yorumları birden olumlu bir hale getirebilecek bir maç olduğu için oyuncuların aklı orda olabilir. Bu gayet doğaldır ve bu her takımda olabilir. Bu Fenerbahçe’de de oluyor” şeklinde yanıtladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious