Aybaba federasyonu eleştirdi

Aybaba federasyonu eleştirdi.9007
  • Giriş : 28.11.2008 / 15:34:00

Turkcell Süper Lig takımlarından Gençlerbirliği'nin teknik direktörü Samet Aybaba, Futbol Federasyonu'nun içinde hukuk terörünün olduğunu iddia etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Samet Aybaba, futbolun sağlıklı bir yapıya kavuşması için ''kimsenin adamı olmayan'' bir federasyon başkanının seçilmesi gerektiğini söyledi.
 
Gazi Üniversitesi Rektörlüğü Mimar Kemaleddin Salonu'nda düzenlenen 1. Dünya Adli Bilimler Spor Kongresi kapsamında, ''Sporda Şiddet'' konulu panele katılan Aybaba, futbolda şiddetin önüne geçilmesi için çalışmalara taraftardan değil yöneticilerden başlanması gerektiğini savundu.
 
35 yıllık meslek hayatında doğru bildiklerini her zaman söylediğini ifade eden Aybaba, ''Futbolun sağlıklı bir yapıya kavuşması için kimsenin adamı olmayan, hedefi sadece Türk futbolunu geliştirmek olan bir Futbol federasyonu başkanı seçilmesi gerekir. Bu yapılmazsa düzelmez. Mevcut başkanlarla bu işlerin düzelmesi zor. Bana iş verenler onlar, ama konuşmaya konuşmaya bugünlere geldik. Türkiye'de birisinin adamı olacaksın, tavsiye ile göreve geleceksin. Amigolara zarf dağıtacaksın. Ya da gelip alacaklar. Zarf gönderdikçe süre uzuyor. Zarf azalırsa görevde kalma süren de azalıyor'' dedi.
 
Futbol Federasyonu'nun hukuki anlamda yanlışlar yaptığını iddia eden Aybaba, ''Federasyon içinde hukuk terörü var. Tahkim Kurulunu kendileri seçiyorlar. Gidiyoruz, şikayet ediyoruz, reddediliyoruz'' dedi.
 
Yıllarca Beşiktaş'ta oynadığını, kaptanlık yaptığını anlatan Aybaba, ''Beşiktaş'ta oynadık, orada teknik direktörlük yapamadım. Türk'üm ama milli takımı çalıştıramadım. Bu ülkenin en iyi 2-3 teknik direktörü arasındayım. Benden sonra gelenler buralara teknik direktör oldular'' diye konuştu.
 
(NTV)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*