Ayçiçeği alım fiyatı açıklandı

Ayçiçeği alım fiyatı açıklandı.17500
  • Giriş : 01.09.2008 / 15:31:00

Karadeniz Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (Karadenizbirlik) 2008-2009 yılı ayçiçeği alım fiyatını açıkladı. Ürün alım fiyatı şöyle:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Genel Müdür Ünal Erarslan, düzenlediği basın toplantısında 2008-2009 ayçiçeği alım sezonuyla ilgili bilgi verdi.

Yapılan değerlendirmeler sonucunda 2008-2009 yılı ayçiçeği ürün alım fiyatını kilogram başına 76,5 YKr olarak belirlediklerini anlatan Erarslan, şunları kaydetti:

''Piyasa koşulları ve dünya piyasaları göz önüne alınarak ve arz-talep dengesi gözetilerek bu fiyat belirlendi. Fiyatlar geçen yılın altında. Ancak bugünkü piyasa koşullarında yapılan değerlendirme sonucunda böyle bir fiyat uygulamasına karar verildi. Bilindiği gibi Türkiye'nin ihtiyacının önemli bir bölümü ülke dışından ithal edildiği için bu konuda dünya fiyatları çok önemli.''

Erarslan, ileride oluşacak piyasa şartları çerçevesinde fiyatın daha üst seviyede oluşması halinde ise üretici ortaklara ayrıca fiyat farkı uygulaması yapılacağını bildirdi.

Birliğin bu yıl ki hedefinin yaklaşık 50-60 bin ton ürün alımı olduğunu belirten Erarslan, ''Diğer yıllarda olduğu gibi bu yıl da peşin ödeme yapacağız'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*