Aydın da 39 ayrı kesim merkezi

  • Giriş : 31.12.2006 / 00:00:00

Aydın Belediyesi, kent merkezinde 17 ayrı mahallede belirlenen 39 ayrı kesim merkezinde vatandaşlara gün boyu kesim hizmetleri verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Aydın'da vatandaşlar belediyenin kurban kesim alanlarına akın etti
Uzman veteriner hekim ve kasapların denetiminde yürütülen kesim çalışmaları kapsamında vatandaşların kurbanlarının en ufak bir kayba uğramaması için gayret gösterildi.
Kurban kesim alanlarında kurbanlarını kestiren vatandaşlara bu yıl aynı zamanda temizleme hizmeti de verilmesi sonucu kurbanlık sahiplerini memnun etti. Ortalığın kan gölüne döndüğü kesim alanlarında, tatlı telaşın yanında hoş olmayan görüntüler de oluştu. Kurbanlıklarını yatırmaya çalışan kimi kurban sahipleri, işin acemisi olmaları nedeniyle önemli güçlükler yaşadı.

Evlerinde bakacak yerleri olmaması sonucu kurbanlıklarını Aydın Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez oluşturulan emanet ahırdan almak için gelen vatandaşların araçları hayvan pazarı önünde zaman zaman trafik yoğunluğuna neden oldu. Kurbanını elinde götürmeye çalışan insanlar ilginç görüntüler oluştururken, özellikle büyükbaş hayvanlarını yürüyerek götürmeye çalışan vatandaşlar zor anlar yaşadı.

Bu arda yurdun değişik bölgelerinde olduğu gibi Aydın'da da kurban kesimleri sırasında yaralanmalar oluştu. Aydın 112 Acil Servis yetkililerinden alınan bilgilere göre bu yaralanmalar arasında hayati tehlikeye yol açacak yaralanmaların bulunmadığı bildirildi. Gerek kesim işlemleri sırasında gerekçe hayvanlar taşırken hafif şekilde yaralanan 30 yakın yaralanma olduğunu kaydeden yetkililer, bu hastaların Aydın Devlet ve 82. Yıl Devlet hastanelerinde tedavi altına alındıklarını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious