Aydın Doğan hakkında suç duyurusu!

Aydın Doğan hakkında suç duyurusu!.12998
  • Giriş : 22.09.2008 / 15:08:00

Erdoğan ve Aydın Doğan arasında yaşanan söz düellosu, Şanlıurfalı bir aşiret liderinin tepkisini çekti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Aşiret lideri tepkisini; "Türk milletinin siyasal iradesi sonucu parlamentoda siyasal çoğunluğu sağlayan bir Başbakan'a yapılan tehdit ve hakaretleri hazmedemiyorum, kabullenemiyorum" diyerek Aydın Doğan hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunarak gösterdi.

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde bulunan 30 bin kişilik Kejan aşiretinin lideri ve Anavatan Partisi (ANAVATAN) Susurluk Araştırma Komisyonu üyesi işadamı Ahmet Kıran, Aydın Doğan hakkında Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Kıran, suç duyurusunda bulunduğu dilekçeyi savcılığa vermeden önce adliye önünde bir açıklama yaptı.

Milletin iradesinin baş tecellisinin Türkiye Cumhuriyeti olduğunu hatırlatan Kıran, parlamentoda çoğunluğu ve siyasal iktidarı elinde tutan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yapılan tehdit ve hakaret dolu sözlerin, milletin iradesine yapılan bir hakaret olarak kabul ettiklerini söyledi.

Ahmet Kıran şöyle devam etti: "Seçilmişlerin geldiği iktidara herkesin saygı duyması gerekir. Millet kimi orayı layık görmüşse herkesin buna itaat etmesi gerekir. Sayın Aydın Doğan, millet iradesinin temsilcisi Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'nın sıfatına yakışmayacak mesnetsiz suçlamaları itiyat haline getirdiği şeklinde ve medya grubunu hedef göstererek sindirmeye çalışmak şeklinde asılsız suçlamalarda bulanarak hakaret etmekte. Bu anlamda ben de vatandaş olarak bu medya patronundan şikayetçiyim. Başbakan'a yapılan hakaretleri kendimize yapılmış olarak değerlendiriyoruz, çünkü milli irademizin temsilcisidir. Aydın Doğan kendi çıkarı için Türkiye Cumhuriyetinin başbakanına meydan okumaktadır. Ne ben ne Türk halkı bu meydan okumayı ve hakareti içimize sindiremeyiz."

Kejan aşireti lideri Ahmet Kıran, açıklamasının ardından Şanlıurfa Adliyesi'ne giderek Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

30 bin kişilik aşiretin liderliğini yapan Kıran, ANAYOL hükümeti döneminde milletvekili olmadığı halde, Siverekli olduğu gerekçesiyle üyesi olduğu partisinin Araştırma Komisyonunda bulunuyordu. Eski başbakanlardan Mesut Yılmaz'a yakınlığıyla bilinen Kıran, Susurluk kazasında ağır yaralanan dönemin milletvekillerinden Sedat Bucak'ın da Siverekli olması nedeniyle Yılmaz'ın özel talimatıyla Kıran, kazayı araştıran komisyonda yer almıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*