Aydın Doğan neden sanık değil?

Aydın Doğan neden sanık değil?.21114
  • Giriş : 12.11.2008 / 13:06:00

Ergenekon iddianamesinde ‘yönetici’ olarak gösterilen ‘1 Numara’nın adı 17 kez geçerken, Aydın Doğan adı 92 kez kullanılıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İDDİANAMEYE giren Ergenekon sanıklarına ait telefon dinleme tutanraklarında Aydın Doğan ile Ergenekon terör örgütü yöneticilerinin ilişkileri de gözler önüne serildi. Konuşmalarda Radikal gazetesinde Veli Küçük hakkında 'Nerede Faili Meçhul Orada Veli Küçük' başlığıyla çıkan haberden sonra Küçük'ün 'Doğu Perinçek gitsin Aydın Doğan ile görüşsün' dediği, Perinçek'in Aydın Doğan ile bu konuda görüştüğü anlatılıyor. Aydın Doğan da 'Veli Paşa'ya söyleyin Hürriyet her ne kadar bende görünse de Hürriyet Gazetesi benim değil Koç'un' diye mesaj gönderdiği ayrıntılarıyla anlatılıyor.

Veli Küçük anlatıyor: Aydın Doğan görevini yapıyor

AYDIN Doğan'ın Ergenekon terör örgütü yöneticilerinden Veli Küçük ile ilişkisini ortaya koyan telefon kayıtları iddianameye girdi. Veli Küçük, bir telefon görüşmesinde Aydın Doğan'dan kukla olarak bahseden ergenekon zanlısına 'Hayır hayır o kukla değil, görevini yapıyor' diyor. 8 Ocak 2008 günü Veli Küçük ile Vedat Yenerer arasında gerçekleşen görüşmede Vedet Yenerer'in 'Aydın Doğan bunlara hizmet ediyor olamaz bu kadar yani bu kadar olamaz yani Aydın Doğan Kukla gibi ya kukla bütün gazeteleri ve televizyonları ... vaziyette' dediği bunun üzerine Veli Küçük'ün 'Hayır hayır kukla hayır kukla değil o da görevini yapıyor' dediği tespit edildi. Bunun üzerine Vedat Yenerer'in 'Yani hayır hiç bir gücü filan yok onun yani o kadar güçsüz ki onlann karşısında onu anlıyoruz yani' dediği, Küçük'ün de 'O da görevini yapıyor Onun görevi de öyle bir şey ya maalesef' ifadelerini kullandığına dair telefon kayıtlar iddianamede yer aldı.

Doğu Perinçek anlatıyor: Doğan bizim tarafa geçti

İDDİANAMEYE giren Doğu Perinçek ile Bedri isimli şahıs arasında 5 Şubat 2008 günü saat 16.27'de yapılan telefon görüşmesinde ise iddianamede savcılarca şu şekilde yer verildi: '...İlerleyen görüşmede kendisinin 'Baksana Ertuğrul Özkök bey bizim tarafa geçti', 'Aydın Doğanlar bizim tarafa geçti' dediği, Bedri'nin 'Evet abi TÜSİAD abi TÜSİAD bu tarafa geçti yani' dediği tespit edilmiştir.

Değişime övgü yağdırmıştı: Kendisi değişebilen insanlar dünyayı da değiştirebilir

HÜRRİYET Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök, 23 Şubat 2006'da 'Maocular en çok ne olur' başlıklı yazısında, Doğan Grubu'na bağlı Ekonomist dergisince Hedef Alliance Başkanı olarak 'Yılın Girişimcisi' seçilen Ethem Sancak'ı anlatmıştı. 70'lerden bir 'arkadaş grubu'ndan söz eden Özkök, çoğunun Doğan Yayın Holding'de üst düzey yönetici veya usta gazetecilerden oluştuğunu vurgularken, 'bir isimle yakın zamanda tanıştığını' belirterek, 'Yılın Girişimcisi' ödülü alan Ethem Sancak'ı şöyle tanıtmıştı: 'Ethem Sancak'ın patronu olduğu Hedef Alliance, Türkiye'de ilaç dağıtımının yüzde 40'ını kontrol ediyor. Son bir yıl içinde Ethem Sancak'la Anadolu'da bazı şehirleri birlikte gezdik. Uzun sohbetler yaptık.

Bana göre içindeki 'devrimci' aynı heyecanıyla yaşıyor. Ülkesinin sosyal sorunlarına hala aynı ölçüde hassas. Törende ben de bir konuşma yaptım. Konuşurken gözüm bir ara Ethem Sancak'a takıldı. Orada bir daha anladım ki, bu dünyayı, ancak kendisi de değişebilen insanlar değiştirebilir.'

Star

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*