Aydın Doğan'ın maskesi fena düştü

Aydın Doğan'ın maskesi fena düştü.11573
  • Giriş : 12.11.2008 / 15:57:00

Petrol fiyatları 2 aydır yarı yarıya düşerken bu vatandaşa neden yansımadı? Sektörde kartel olan Aydın Doğan devlete olan borcunu bakın nasıl ödemiş...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dünyada petrol fiyatları yarı yarıya düşerken Türkiye'de bu oranın litrede 7-8 kuruş düşmesi tartışma başlattı. Fatih Altaylı bunun tek sebebinin eski patronu Aydın Doğan olduğunu yazdı. Aydın Doğan'ın her girdiği sektörde kartel oluşturduğunu ileri süren Altaylı, akaryakıt vurgunu ile alakalı çok çarpıcı iddialarda bulundu.

Türkiye'nin en büyük petrol dağtım şirketi Petrol Ofisi'nn sahibi olan Doğan'ın vergi kaçakçılığından dolayı uğradığı zararı kapatmak için, kar oranlarını yukarı çektiğini belirten Altaylı, Habertürk'deki yazısında bunun diğer akaryakıt dağıtım şirketlerinin de işine geldiğini söyledi.

Peki Aydın Doğan Doğan tüm bu vurgunu yaparken foyası nasıl ortaya çıkmadı?

Dünya genelinde 2005'in sonrlarından itibaren hızla artan petrol fiyatlarında dolayı, Aydın Doğan'ın başlattığı kar oranı yükseltme vurgunu perdelendi. Ancak küresel krizle birlikte petrol fiyatlarının hızla düşmesi 'büyük tezgah' ortaya çıktı.

Bu düşüşün her nedense pompalara, yani tüketiciye yansımadığına dikkat çeken Fatih Altaylı, tüketicinin “Bizi kim dolandırıyor?” diye sorduğunu, eğer bu vurgunu Aydın Doğan'ın Petrol Ofisi ve diğer akaryakıt firmaları yapıyorsa bunun sorumlusunun da hükümet ve EPDK olduğuna dikkat çekti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*